Jak na imunitu našich dětí?

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Podzim na krku a nudle u nosu
Jakmile přijde podzim, začne foukat vítr, počasí je jak na houpačce a naši nejmenší to odnesou. Samozřejmě ne všichni, ale většina prostě omarodí. A ti co se statečně drží dlouhou dobu, lehnou po kontaktu s bacily ve školce či škole. Nakonec se nakazí celá rodina a tak se to opakujeme skoro celý podzim a zimu, do příchodu jara a teplejšího počasí. Kdo nebo co je na vině? Imunita. To jak prožijeme chladnější období roku, závisí na naší obranyschopnosti. U dětí to platí dvakrát, jelikož ty si svou imunitu teprve budují.

Co stojí za špatnou či dobrou imunitou?
Na dětskou imunitu má vliv opravdu mnoho faktorů. Jedním z nich je samozřejmě genetická predispozice. Dalším je délka kojení – zde platí, že kojením budujeme dobrou imunitu dětí. Určitě je vhodné kojit minimálně šest měsíců, nejlépe jeden rok. Vliv má také dostatek pohybu, pobytu na vzduchu a psychický i fyzický odpočinek. S tím také souvisí kvalita spánku a odpočinku. Významným faktorem je také očkování – někdy dá dětskému organismu takzvaně zabrat. Opomíjená je také mikroflóra ve střevech, ta dělá opravdu mnoho. Nesmíme také zapomenout na psychosomatiku, pokud doma vládne stres a napětí, promítne se to na zdraví dětí. No a jedním z nejdůležitějších faktorů je samozřejmě strava. To co dětem dáme na talíři, to se odrazí na jejich zdraví.

Stravou ke zdravé imunitě
Pokud chcete posílit obranyschopnost dětského organismu, myslete na céčko. Nejlepší variantou jak ho do dětí dostat je černý rybíz – vyhrává ten, kdo v létě vyrobil sirup nebo si ho zamrazil. Stejně tak červený nebo bílý rybíz, ale ten ho obsahuje méně. Na podzim je určitě dobré sáhnout po rakytníku – stačí vymačkat šťávu z bobulek a jemně osladit medem. Doma vyrobený sirup je také vhodný. Ze zeleniny můžeme volit brambory, červenou řepu, listovou zeleninu, celerovou nať, z bylinek pažitku a petržel. Na podzim dozrávají jablka, tak toho využijte. Vyrobit můžete například jáhelník, který doplní minerály. A co k pití? Nejlepší volbou je šípkový nebo rakytníkový čaj s citrónem.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak na imunitu našich dětí?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak na imunitu našich dětí?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, imunitu, našich, dětí?.


×