Nevolnosti v těhotenství a jak na ně

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Pokud máte pocit, že od té doby, co jste těhotná, trávíte více času na toaletě a v posteli než kdekoliv jinde, nezoufejte. Ať je vám teď sebevíc špatně, neustále si opakujte, že jednou to skončí – nejpozději porodem. Pokud vás to ale uklidní, tak lépe vám pravděpodobně bude mnohem dřív. Většina žen začíná pociťovat zlepšení zhruba od začátku druhého trimestru. Prozatím můžete zkusit pár triků. Některý z nich určitě zabere a vy nad těhotenskými nevolnostmi konečně zvítězíte.

Změňte režim dne

Pokud se u vás objevily těhotenské nevolnosti, zkuste nejprve pravidelně jíst (ne tučná a kořeněná jídla), více pít a také více odpočívat a spát. Ráno, ještě než vstanete, snězte něco malého a napijte se čaje. Klidně můžete poprosit partnera, ať vám připraví snídani do postele. Je-li vám hodně zle, požádejte lékaře o neschopenku a místo toho, abyste vyrážela každý den autobusem do práce, choďte na procházky. Pohyb a čerstvý vzduch vám udělají dobře.

Zkuste věřit přírodě


Dříve než začnete svého gynekologa přemlouvat, aby vám na nevolnosti napsal nějaké léky, zkuste přírodní prostředky. V obchodě si můžete koupit zázvor a udělat si z něj čaj nebo limonádu. Pomoc vám může také meduňkový čaj, který vás navíc uklidní a uvolní.

Pomoc z lékárny

V lékárně vám pravděpodobně na těhotenské nevolnosti doporučí lízátka s vitaminem C, vápníkem a zázvorem. Určitě je vyzkoušejte, minimálně vám budou chutnat a alespoň trochu vám zvednou náladu. Vyzkoušet můžete i tablety se zázvorem nebo čaj pro těhotné. Na trhu je i akupresurní náramek, který stlačováním určitého bodu ulevuje od nevolností. Hodit se vám určitě bude i při jízdě autem.

Tři netradiční tipy na závěr

Zkoušely jste vše a nic nepomáhá? Pak pro vás máme ještě pár posledních tipů. Pijte coca colu po malých doušcích, dejte si vychlazený ovocný kompot přímo z ledničky nebo cucejte jakékoliv ovocné bonbóny (klidně jeden za druhým). A hlavně: Nepropadejte zoufalství a trpělivě čekejte. Jednoho dne nevolnosti určitě zmizí!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Nevolnosti v těhotenství a jak na ně, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Nevolnosti v těhotenství a jak na ně.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: nevolnosti, těhotenství, jak.

Kde najít informace×