Vyplatí se domácí příprava perlivých nápojů?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Ochucené limonády nebo prosté sodovky, perlivé nápoje jsou prostě v kurzu. Nejen, že zaženou žízeň, ale také osvěží v horkém letním počasí. Při jejich tahání z obchodu se ale často nemálo zapotíme, zatímco naše peněženka se ihned cítí lehčí. Jde to ale i jinak. Osvěžující nápoj si můžete připravit i doma.

Sodovkovače opět na scéněDo obliby se opět dostala zařízení, která umožňují výrobu sodovky v pohodlí domova. Na trhu jich je k mání více, nicméně převládají sady SodaStream. Vybrat si můžete přístroj v ceně 1 500 Kč, ale i dražší. Spolu s ním dostanete také láhev CO2, která vydá na přípravu až 80 litrů nápoje. Pak je třeba nechat ji za obvyklou cenu 200 Kč opět doplnit.

Kolik stojí litr bublinekCena nápoje připraveného tímto sodovkovačem se pohybuje kolem 2,6 Kč za jeden litr. Pokud ovšem vašim chuťovým pohárkům pouhá voda s bublinkami neladí, můžete do ní přidat speciální příchuť. Tu zakoupíte samostatně v obchodě a do nápoje si ji sami dávkujete. Takto připravený nápoj je samozřejmě dražší. Jeden litr limonády přijde na 10 Kč a cena může být i vyšší v závislosti na druhu příchutě.


Co z toho plyneZ uvedeného je zřejmé, že vaši peněženku doma připravený nápoj příliš nepotěší. Na druhou stranu můžeme konstatovat, že vaše záda a propocená trička snad ano, protože z obchodu budete muset nadále nosit jen láhev s plynem a menší nádobky s příchutěmi, zatímco vodu si natočíte v pohodlí domova z kohoutku.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vyplatí se domácí příprava perlivých nápojů?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vyplatí, domácí, příprava, perlivých, nápojů?.

Kde najít informace×