Podzimní detoxikace organismu: Připravte se na zimní měsíce

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vaše tělo je každý den vystaveno toxinům a nečistotám. Jsou ve vzduchu, v jídle, v kosmetice, v čistících prostředcích, dokonce i ve stavebních materiálech u vás doma nebo ve vaší kanceláři.

Většina těchto toxinů jsou známé hormonální disruptory, které mohou způsobit řadu problémů:

-nerovnováhu nálad
-nemoc štítné žlázy
-citlivost na potraviny
-alergie
-bolesti hlavy
-nízké libido
-málo energie
-chronický zánět
-přibírání na váze nebo obtížné hubnutí

Očista organismu je velmi důležitá. Abyste ochránili vaše tělo před nemocemi a zbavili se přebytečného tuku, musíte jej několikrát ročně detoxikovat. Nyní je ten pravý čas, abyste začali a připravili se tak na zvládnutí zimního stresu.


Tipy, jak si nejlépe vyčistit organismus:

-Nedělejte nic složitého. Není nutné začít dělat crossfit 3x týdně. Místo toho si radši zvolte jednodušší cvičení, jezte ty správné potraviny a pijte zdravé nápoje.
-Plánujte. Připravte si jídelníček na týden dopředu, mějte doma nakoupené potřebné jídlo, které si s předstihem uvařte.
-Veškeré jídlo jezte doma, abyste se vyhnuli přebytečné soli, oleji, tukům a konzervačním látkám.
-Zvolte čerstvé potraviny, případně mražené v bio kvalitě. Vyhněte se jakémukoli připravenému jídlu nebo balenému jídlu ze supermarketu. Chcete, aby všechno bylo čisté, svěží a výživné.
-Vynechejte stimulanty jako je kofein, alkohol a cukr. Místo nich pijte po ránu vodu s citrónem a bylinkové zelené čaje. K večeru je vhodné pít nálevy s levandulí, kurkumou a pampeliškou, které podpoří váš spánek a pročistí vaše játra.
-Jezte hlavně rostlinnou stravu. Živočišné výrobky jsou pro organismus velkou zátěží, takže je doporučeno v období detoxikace vynechat maso a mléčné výrobky.
-Odpočívejte. Před spaním zkuste odložit váš telefon. Místo sledování sociálních sítí radši poslouchejte relaxační hudbu a přečtěte pár stránek vaší oblíbené knihy. Zkuste jít spát nejpozději v 22:30.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Podzimní detoxikace organismu: Připravte se na zimní měsíce, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: podzimní, detoxikace, organismu:, připravte, zimní, měsíce.

Kde najít informace×