Pečení na neděli: nový pořad plný folkloru a voňavých dobrot

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Buriánová si za krátkou dobu získala mnoho příznivců a nyní má i vlastní pořad. Pečení na neděli je gastronomický cestopis, jehož cílem je sbírat nejen recepty na výborné krajové dezerty, ale zároveň toto dědictví našich předků zachovat a předávat dál.

Již v soutěži Peče celá země, dokázala vystudovaná právnička Petra Buriánová, že je velkým fanouškem pečení a folkloru. Tato milovnice tradic si sympatickým vystupováním získala řady příznivců a ve své knize a nově i v pořadu na České televizi, sdílí své nadšení se čtenáři a diváky. Její ambicí je zachovat tradiční krajové recepty a zvyky babiček i prababiček a uchovat toto dědictví pro další generace. 

V pořadu Pečení na neděli putuje oblíbená pekařka po malebném českém a moravském venkově, sbírá staré recepty, ale také poskytuje spoustu cenných rad nejen do pečení, ale také do života. 

V prvním díle pořadu, který má jarní tématiku, se Petra vypravila do moravského Podluží. Diváci se nejen dozví jak se vyškrabují kraslice, vytváří figurky z kukuřičného šustí či vynáší morena, ale hlavně jak se pečou dobroty jako erteple, pregulované koláčičky, koláče z vracovského skanzenu, které získaly ocenění regionální potravina, nebo velikonoční vrtáň.


Během necelé půlhodiny diváci nasbírají spoustu zajímavých informací o daném kraji i jeho tradicích a dostanou inspiraci na zajímavé, nepříliš známé recepty. V dalším díle Pečení na neděli zavede Petra Buriánová své příznivce do Krkonoš.


Zdroj a reprofoto: Česká televize, Pečení na neděli

Moravské koláče podle Petry Burianové

Moravské koláče podle Petry Burianové


S tímto receptem zvládne tradiční moravský dezert úplně každý. Moravské koláče by měl každý vyzkoušet alespoň jednou za život!


Meruňkový koláč

Meruňkový koláč


Vláčný moučník plný skvělého ovoce, to je meruňkový koláč! Skvělá snídaně nebo svačina pro školáky.


Borůvkový koláč

Borůvkový koláč


Léto a borůvky patří k sobě! Kdo si toto ovoce plné antioxidantů uchoval v mrazničce, může si tento báječný koláč upéct i v zimě.


Tradiční buchty

Tradiční buchty


Co by si počal Honza z pohádky bez uzlíčku plného buchet?! Buchty do české kuchyně prostě patří a nejen proto, že výborně chutnají.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Pečení na neděli: nový pořad plný folkloru a voňavých dobrot, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: pečení, neděli:, nový, pořad, plný, folkloru, voňavých, dobrot.


×