Top 5 způsobů, jak nastartovat metabolismus po vánočním přejídání…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V období mezi Vánocemi a Novým rokem se servíruje spousta neodolatelného jídla. Ale pak přijdou dny, kdy si najednou uvědomíte, že se potřebujete vzpamatovat ze všech těch sladkostí, bramborového salátu a alkoholu. Nepropadejte panice, poradíme vám jak znovu nastartovat svůj metabolismus a dostat se rychle do formy.

1./ Vyměňte vaječný koňak za zelený čaj

Každodenním pitím zeleného čaje vám pomůže rozproudit váš metabolismus. V nedávné 12 týdenní studii účastníci, kteří denně vypili 4 až 5 šálků zeleného čaje a poté 25 minut cvičili, shodili v průměru o dvě kila a více břišního tuku než ti, kteří čaj nepili. Proč? Tento nápoj obsahuje katechiny, což je druh antioxidantu, který spouští uvolňování tuků z tukových buněk a pomáhá urychlit schopnost jater přeměňovat tuk na energii.

2./ Cvičení jako první věc

Nejlepší strategií, jak nevypadat a necítit se po Vánocích jako 10 kilo klobás, je potřeba začít cvičit pravidelně každý den. Zajděte si například do posilovny nebo cvičte co vás baví. Nejlepší je cvičit na lačný žaludek, abyste začali spalovat tuky. Vaše tělo je po ránu v kalorickém deficitu a to skvěle nastartuje schopnost vašeho těla spalovat tuky. Hladina glykogenu se během spánku vyčerpává, takže vaše tělo bude jako zdroj energie využívat tělesný tuk.

3./ Jezte každý den jablko

Toto svěží a osvěžující ovoce patří mezi superpotraviny: Jablka se mohou pochlubit silným antioxidantem kvercetinem a vitaminy C a B-6, které udržují nízkou hladinu cholesterolu a snižují riziko srdečních onemocnění. Ale díky vysokému obsahu vlákniny může jablko denně pomoci nejen udržet lékaře daleko od sebe - může vám také pomoci zhubnout.


4./ Naučte se milovat luštěniny

Je vědecky prokázáno, že luštěniny, jako je čočka a cizrna, které jsou bohatým zdrojem vegetariánských bílkovin, zmírňují záněty, snižují hladinu cholesterolu, podporují metabolismus tuků a zvyšují pocit sytosti. Jsou také zdrojem rezistentního škrobu, pomalu stravitelné vlákniny, která spouští uvolňování acetátu, molekuly ve střevech, která mozku říká, kdy přestat jíst.

5./ Začněte se pravidelně smát

K svátkům patří příjemné chvíle s přáteli a rodinou plné upřímného smíchu. Ano slyšíte dobře, smích vás pomůže také dostat do kondice. Opravdový smích může způsobit zvýšení bazálního energetického výdeje a klidové srdeční frekvence o 10 až 20 %. To znamená, že 10 až 15 minutové chichotání může spálit 40 až 170 kalorií.

Čočka na kyselo

Čočka na kyselo


Tradiční jídlo Nového roku, které vám přinese nejen bohatství.


Kořeněné křížaly z jablek

Kořeněné křížaly z jablek


Vyměňte chipsy za křížaly, zdravé a lahodné chroupání k Mrazíkovi.


Domácí ledový čaj

Domácí ledový čaj


Lehce osvěžující nápoj, který připravíte za několik minut.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Top 5 způsobů, jak nastartovat metabolismus po vánočním přejídání…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×