Ambrobene, vlhký kašel

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Každého z nás čas od času potrápí kašel. Někdy je to otázka pár dní, jindy se to vleče týden a déle. V tom případě se zhoršuje kvalita spánku, znepříjemňuje to běžný život a přichází velká únava. Proto je dobré s kašlem co nejdříve zatočit!

Nejprve se podívejme na to, co to vlastně kašel je. I když je otravný, je pro náš organismus důležitý. Je to totiž obranný reflex, který nám pomáhá z těla odstranit cizorodé částice, hleny či sliny. Rozlišujeme suchý a vlhký kašel. Pro suchý kašel je charakteristické dusivé, záchvatovité a dráždivé kašlání bez zahlenění. Oproti tomu u vlhkého kašle dochází k nadměrné tvorbě hlenu v dýchacích cestách, který pak vykašláváme. Zde je důležité rozpoznat povahu kašle a zvolit vhodnou léčbu.

A co vlhký kašel způsobuje?
Nejčastěji se jedná o bakteriální infekci průdušek nebo nosohltanu. Vlhký kašel se také objevuje u tzv. zadní rýmy, kdy nám hleny z nosní sliznice stékají do nosohltanu a vyvolávají kašlání. Vlhký kašel není dobré podceňovat, jelikož někdy může poukazovat na závažnější onemocnění jako je například zánět průdušek, zápal plic či na nedostatečně léčenou ischemickou chorobu srdeční. Lékař pak posuzuje charakter vykašlávaného hlenu, jeho množství, hustotu, barvu, a zda neobsahuje krev.


Jak na vlhký kašel?
Doporučuje se klid na lůžku, dostatečný příjem tekutin, které ředí hlen. Dobré jsou průduškové čajové směsi. Dále můžete zvlhčovat vzduch a krátce, intenzivně větrat. A v neposlední řadě dostatečně podložit horní část těla, hlavně v noci – doporučuje se spát v polosedě.

Léčba
Na vlhký kašel (http://www.ambrobene.cz/vlhky-kasel.php) jsou účinná mukolytika, která rozpouští hlen. V kombinaci s expektorancii, jež odstraňují vazký hlen z dýchacích cest. Na vlhký kašel je proto účinné Ambrobene, které obsahuje mukolytikum ambroxol. Ambrobene bylo vyvinuto tak, že účinkuje v pěti oblastech.
1. Účinně a rychle rozpouští hlen.
2. Usnadňuje vykašlávání.
3. Zklidňuje podrážděné průdušky.
4. Zvyšuje imunitu dýchacích cest.
5. Podporuje průnik antibiotik.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Ambrobene, vlhký kašel, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Ambrobene, vlhký kašel.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: ambrobene,, vlhký, kašel.

Kde najít informace×