Módní téma přehlídek na jaro a léto 2020 je přirozenost a nositelnost

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Tak to je pro pro nás v podstatě velmi dobrá zpráva. Je totiž také o tom, že v šatníku budeme mít klasické a nadčasové kousky, které můžeme s úspěchem nosit i několik dalších sezón. A že „slow fashion“, neboli „udržitelná móda“, se stále více hlásí o slovo, a určitě má a bude mít dopad na prezentace módních návrhářů i v příštích letech. Řešením může být právě minimalistický a moudře řešený šatník. A kromě toho také dávno víme, že některé módní kousky můžeme nosit celý rok. Například košile, kabáty, trenčkoty apod. Staneme se tak vyznavačkami „pomalé“ ekologické módy.

Kdo holduje minimalismu, který je inspirovaný jednoduchými a čistými liniemi, je na dobré cestě. Snadno kombinovatelné kusy oblečení poskytují nespočet variací, a i když zrovna nemáte čas na přemýšlení co se k sobě hodí a co ne, tady se můžete splést jen opravdu výjimečně.

V letošní jarní sezóně je v popředí jednobarevnost a monochromatický styl zvláště. Základem monochromatického stylu, jak víme, je oblečení v jedné barvě. Toho se ale tato móda striktně vůbec nedrží. Klasikou je například kombinace černé s šedými odstíny. Také džínová modrá se dá oživit bílým prvkem nebo doplňkem a sami uvidíte jak to změní celkový dojem. Další příklad je šedá s béžovou nebo béžová s ivory nebo slonovinovou bílou.

Ze vzorů letos s přehledem vyhrávají puntíky, které se drží v popředí už několik let. Nosí se na šatech, na sukních, na tílkách, a to ve všech barevných provedeních. Gucci nebo Balenciaga jimi tedy na svých módních přehlídkách rozhodně nešetří. Puntíky vystřídají zvířecí vzory, které jsou letos už poněkud out. Stejně tak si určitě už nepořizujte oblečení s velkým logem značky, a pokud se chystáte nosit cyklistické šortky i do města, dobře si to rozmyslete.


Letos budou na ulicích totiž kralovat znovu objevené bermudy. Volné šortky ke kolenům nebo těsně nad či pod jsou hitem jara i léta. Kombinujte je klidně se sakem do práce, s jednoduchým tílkem na volné odpoledne. Kromě bermud se budou stále nosit i krátké šortky nebo tříčtvrteční kalhoty. Všechny druhy kalhot letos hýří barvami. A nebojte se zkombinovat červené nebo zelené kalhoty s růžovou košilí. Ale pozor na neonové odstíny, ty letos ponechte raději ve skříni.

Když už jsme u kalhot, pokud ho ještě nemáte, pořiďte si volný kalhotový oblek v pánském stylu. Sluší téměř každé postavě a pokud přidáte bílou klasickou košili, která je jedním z letošních klíčových kousků, budete oblečená jak pro pracovní den, tak i na schůzku. Kromě sak se ke košili nebo přes rolák nosí i „pánské“ vestičky.

Milovnice šatů si letos také přijdou na své. Nosit se bude mini, midi i maxi. Záleží jen na vaší postavě. V barvách jsou hodně in bílá ve všech svých odstínech, už jmenované puntíky, ale i proužky. Jste-li opravdové dámy a milovnice retra, pořiďte si k midi nebo maxi šatům delší rukavičky, takové jako nosila třeba Audrey Hepburn. Třeba háčkované. Letos se budou nosit totiž háčkované sukně i šaty. Háčkování je prostě zase v módě.

A protože zima asi ještě neskončila, vezměte si dnes třeba bílou košili, barevné kšandy, oblíbené džíny, oversize mikinu, pohodlné tenisky, nápaditý batůžek a třeba baret. Barety, bucket kloubouky a vůbec pokrývky hlavy, se totiž zase hodně nosí. Budete vypadat zajímavě a bude vám v tomto ještě nepříliš vlídném počasí teplo.

 


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Módní téma přehlídek na jaro a léto 2020 je přirozenost a nositelnost, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: módní, téma, přehlídek, jaro, léto, 2020, přirozenost, nositelnost.

Kde najít informace×