LED žárovky ušetří peníze

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

LED žárovky vs. klasické
Jedním ze základních a hlavních důvodů, proč zvolit LED žárovky, je znatelně nižší spotřeba elektrické energie. Lze to jednoduše ověřit díky světelné účinnosti. Při příkonu 1W  vydává klasická 60W žárovka světlený tok přibližně 12 lm/W, oproti tomu LED žárovka (srovnatelná s 60W) vydává přibližně 84 lm/W. A to je opravdu velký rozdíl. Dá se tedy říct, že klasická žárovka představuje cca 14 % účinnosti LED žárovky. U klasických žárovek je totiž většina elektrické energie přeměněna na teplo a pouze cca 5 % na světlo. Především díky nízké pořizovací ceně se staly nejoblíbenějšími zdroji, což zarazil zákaz Evropské unie. Jejich životnost totiž byla opravdu krátká (v řádech jednotek tisíc hodin). Zatímco LED žárovka pro domácí využití má životnost 15 000 hodin. (Pro profesionální využití už mluvíme o 35 – 50 000 hodin.) Díky tomu všemu jsou LED žárovky ekologičtější.

A to není vše!
Jak již bylo zmíněno, klasická žárovka přemění většinu elektrické energie na teplo. LED žárovka nevyzařuje téměř žádné teplo a prakticky všechna energie jde do světla. Proto se člověk nemusí bát spálení stínidel, dřevěných podhledů, apod. Dále můžeme zmínit velice nízkou poruchovost. LED žárovku můžete zhasínat a rozsvěcet bez výčitek, nemá to na životnost vliv. U klasické žárovky se musí vlákno rozžhavit, a proto při nestabilnosti prostředí praská. A další výhodou také je, že LED žárovky se vyznačují rychlým stratem – okamžitou svítivostí.

Jak vybírat?
LED žárovky jsou k sehnání v různých provedeních a je jen na zákazníkovi co upřednostňuje nebo do jakého prostoru bude osvětlení vybírat. V poslední době jsou velice žádané LED pásky, které jsou vhodné na sádrokartonové podhledy například do obývacích pokojů. Do kanceláří, pracoven a dílen se doporučují LED zářivky.  Nejčastěji se prodávají LED žárovky Philips díky své kvalitě. Před nákupem je dobré zkontrolovat, jaký máme typ patice, zda se jedná o LED žárovku E27 nebo E14. Snadno a z pohodlí domova můžete nakupovat na www.e1.cz.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k LED žárovky ušetří peníze, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako LED žárovky ušetří peníze.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: led, žárovky, ušetří, peníze.

Kde najít informace×