Bambucké máslo - kvalitní přírodní kosmetika

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Běžné kosmetické přípravky jsou dnes plné chemie, která zbytečně zanáší naše tělo nežádoucími látkami. Ty nejenže tělu škodí, ale jejich vylučování stojí tělo mnoho energie, která by jinak mohla být využita k regeneraci. Na některých chemických látkách se naše pokožka nebo vlasy mohou stát dokonce závislými, protože jsme jimi bohužel narušili přirozenou ochranu, kterou si kůže vytváří. Pokud byste se rádi vrátili k přírodě a vyhnuli se zbytečné chemii v kosmetických přípravcích, jednou ze zajímavých alternativ je bambucké máslo, jinak taky známé jako karité nebo shea butter.

Zázrak z Afriky

Bambucké máslo vyrábějí africké domorodé ženy z olejnatých semen ukrývajících se v dužinatých bobulích, které rostou na vysokých listnatých stromech. Máslovník africký může dorůst do výšky přes 20 metrů a z jednoho stromu se při sklizni získají přibližně 4 kilogramy másla.

Všestranné využití


Účinky bambuckého másla můžeme využít v mnoha směrech. Pokud jste majiteli citlivé nebo suché pleti, jistě oceníte jeho hydratační i ochranné vlastnosti. Působí protizánětlivě, posiluje pružnost pokožky, hodí se při hojení spálenin a odřenin díky tomu, že podporuje regeneraci, a také obsahuje spoustu vitamínů, nenasycených mastných kyselin a jiných důležitých látek, které jsou nepostradatelné při péči o naše zdraví a krásu. Navíc bez zbytečné chemie. Máslo karité je univerzálním tukem, který je vhodný jako krém, balzám na rty nebo maska na suché a poškozené vlasy. Použít jej můžeme samotné nebo ho lze smíchat s dalšími tuky a vytvořit si tak vlastní domácí kosmetiku pro celé tělo, u které si budeme jistí, jaké ingredience skutečně obsahuje a budeme tak vědět, že děláme pro své tělo to nejlepší. Do tvoření lze zapojit i vonné esence a když popustíme uzdu fantazii, můžeme si udělat originální kosmetiku přímo sobě na míru.

Rafinované nebo nerafinované?

Rafinace je proces čištění, který má své výhody i nevýhody. Nerafinované bambucké máslo si uchová většinu potřebných látek a živin, mívá nažloutlou až žlutohnědou barvu a voní po oříšcích. Někdo si zmíněnou vůni zamiluje, jiným zase vadí. Máslo rafinované toto aroma ztrácí, ale s ním i velkou část živin. Nicméně i přesto mu zůstávají vlastnosti dobrého tuku, který nachází využití v přírodní kosmetice, ať už samotný, nebo jako součást dalších tuků jako je například kokosový olej a kakaové máslo.

Mít kvalitní přírodní kosmetiku tedy není tak nemožné, jak jsme si možná mysleli. Příroda je mocná čarodějka a nabízí nám jednoduchá řešení, která stačí jen využít.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Bambucké máslo - kvalitní přírodní kosmetika, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: bambucké, máslo, kvalitní, přírodní, kosmetika.

Kde najít informace×