Tip na víkend pro celou rodinu? Zkuste piknik.

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Co na tom, že léto skončilo a teploty klesají pod dvacítku, i takový piknik na podzim má své kouzlo. Stačí se tepleji obléci, vybrat si ve městě příhodné místo a přizpůsobit chladnějšímu počasí i výběr jídla. Také je o mnoho lepší, když zrovna neprší. A hlavně si přibalte dobrou náladu.

Možná nejste zrovna piknikový profesionál a uvítáte tedy malý přehled toho, co byste neměli opomenout. Tak především, pikniková deka. V ideálním případě by měla mít nepromokavou spodní část. Ale jistě postačí i obyčejná, silnější, dostatečně velká deka. A v některých městech jsou vybraná pikniková místa se stoly i s lavicemi, což je na podzim vítané.

Základem pikniku je piknikový koš. Máte-li nějaký takový doma, máte vyhráno. Vybavené piknikové koše mají vše, co můžete potřebovat. A pokud vlastníte jen ten koš, stačí ho naplnit talířky, skleničkami nebo hrnečky, příbory, otvíráky, nožem, a větším množství ubrousků. Také si přibalte základní koření, sůl a pepř, případně ještě nějaké vaše oblíbené. Protože mluvíme o pikniku na podzim, nebudete nejspíš potřebovat chladící tašku. Samozřejmě si můžete věci na piknik sbalit i jen do batohu, důležité je pouze to, aby vám nic potřebného nechybělo.

A už jsme u jídla. Jsou snad nějaká pravidla co jíst na pikniku? Rozhodně ne, ale přece jen ze zkušeností znalců bychom měli čerpat, protože dobré jídlo a pití připravené snadno a rychle, vám umožní věnovat většinu času zábavě a o tu jde přece u pikniků hlavně. Samozřejmě je nejlepší si jídlo uvařit a připravit doma, a na pikniku ho jen naservírovat.


Jídla vhodná na piknik?

Například toasty, obložené bagety, smažené či pečené kuře, smažené řízky, zeleninové saláty, těstovinové saláty, bramborový salát, sladké a slané koláče, bábovky, muffiny, ovocné saláty, vařená vejce, sýry, kvalitní uzeniny apod. Také si přibalte oblíbené dipy nebo omáčky.

Pokud jde o nápoje, vzhledem k nepříliš horkému počasí jistě uvítáte i teplé nápoje, takže přibalit termosku s horkou kávou či čajem je dobrý nápad. Nebo raději svařené víno nebo grog? To už je na vás. Samozřejmě domácí limonáda pro děti je také dobrá volba.

Pokud máte na pikniku i děti, větší množství papírových i vlhčených ubrousků se bude hodit. Jde-li o menší děti, je dobré vybrat piknikové místo poblíž dětského hřiště, to jistě uvítají. A co třeba badminton nebo frisbee? Také třeba oblíbenou stolní hru můžete vzít s sebou. Nebo dětem věci na kreslení a mohou si zkusit namalovat krajinku? Jistě přijdete na spoustu další zábavy a piknik si všichni společně užijete. A nezapomeňte, pár společných fotografií by mohla být hezká vzpomínka na příjemně prožitý den.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Tip na víkend pro celou rodinu? Zkuste piknik., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Tip na víkend pro celou rodinu? Zkuste piknik..
Nebo hledejte podobné podle části názvu: tip, víkend, pro, celou, rodinu?, zkuste, piknik..


×