Připravte si osvěžující domácí limonádu

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Domácí limonády se v posledních letech těší velké oblibě. Už si je celkem běžně můžete dát v kdejaké kavárně či restauraci. Výhodou je, že oproti džusům a slazeným nápojům neobsahují tolik cukru a jsou z čerstvých surovin, jako je například – zázvor, salátová okurka, maliny, citrony, pomeranče, aj. Jejich příprava je jednoduchá a zvládnou jí i malé děti. Máme zde pro vás několik tipů jak na to, ale můžete vyzkoušet i vlastní originál.

Okurkovo-melounová limonáda – Ta je opravdu vynikající. Čtvrtku salátové okurky oloupejte, nakrájejte na kostičky a vhoďte do 1 litru studené vody. Přidejte dvakrát tolik nakrájeného vodního melounu, lžíci třtinového cukru, několik lístků máty (není nutná) a kostky ledu dle chuti.
Malinová limonáda – Do karafy vhoďte dvě hrsti malin, přidejte dvě lžičky třtinového cukru, pár lístků meduňky a zalijte cca 1,5l studené vody. Můžete přidat kostky ledu.
Limonáda ze zeleného čaje a citronu – Dva nálevové sáčky zeleného čaje zalijeme 1 litrem převařené, vychladlé vody na cca 70°C. Necháme tři minuty louhovat a poté do něj vymačkáme 1 citron. Přidáme 2 lžíce třtinového cukru několik lístků máty a dáme vychladit do ledničky. Před podáváním můžeme přilít ještě půl litru studené vody a přidat led.
Meduňková limonáda – Do 1,5 litru studené vody vymačkáme 1 citron, přidáme 2 lžíce třtinového cukru a vhodíme hrst lístků meduňky. Poté ještě vložíme jednu rostlinku i se stonkem pro ozdobu. Přidáme led a můžeme podávat.
Pomerančová limonáda s mátou – Čtyři pomeranče a jeden citron vymačkáme do 1,5l studené vody. Přidáme hrst lístků máty a 1 lžíci třtinového cukru. Přidáme led a snítku máty na ozdobu.
Rybízová limonáda – Dvě hrsti červeného rybízu vhodíme do džbánku a mírně pomačkáme, aby nám pustil šťávu. Přidáme 1 lžíci třtinového cukru nebo agávového sirupu a zalijeme 1l studené vody. Přidáme několik lístků meduňky nebo citronely a led.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Připravte si osvěžující domácí limonádu, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Připravte si osvěžující domácí limonádu.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: připravte, osvěžující, domácí, limonádu.


×