Jídlo v prášku - jídlo budoucnosti!

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jídlo v prášku není jen výhrada budoucnosti!Z tematických filmů o budoucnosti všichni dobře známe futuristická jídla v malých kostkách, která hravě nahradí celodenní stravu. Jedná se o malé kondenzované kostky, které obsahují dostatek živin a kalorií pro normální funkci našeho těla. Toto už ale není jen výsada budoucnosti, nýbrž se pomalu stává realitou.

Co je tekuté jídlo?Jedná se o prášek, který se rozmíchá v určitém množství vody a poté se konzumuje. Zakoupit lze již připravený nápoj, který stačí jen vypít. Průvodní firmou je Soylent. V české republice najdeme populárního prodejce Mana.

Obsah…Tento prášek je navržen tak, aby obsahoval všechny důležité látky a vitamíny pro naše tělo v denní normě. Energetická hodnota jednoduše zastane klasická jídla. Obvykle se jedná o směs sacharidů, bílkovin a tuků obohacených o výtažky a další nezbytné látky.

Cena?Velkou překážkou je cena. Jedna porce nápoje vyjme průměrně na 40Kč. Jako plnohodnotnou náhradu stravy při přijmutí 2000kcal byste museli vypít 5 těchto nápojů. Jeden obsahuje 400kcal. Celodenní strava vás tak vyjde na 200Kč, což už nezní tak lákavě… Je zde ale ještě jedna alternativa – nápoj si připravit doma.


Domácí přípravaTomuto problému se věnuje například Complete foods. V tabulkách si můžete vyhledat kolik a jakých látek byste dle vašich údajů měli zkonzumovat. Poté si můžete namíchat svůj vlastní nápoj – z některého e-shopu nakoupíte ingredience, které doma odvážíte a namícháte. Díky tomu vás celodenní jídlo může stát jenom 40Kč!

Ponechme budoucnost budoucnostíVzhledem k vaší váze, výšce a přesných tělesných dat, či nemocí lze stravu v prášku přesně přizpůsobit. Nezní to moc děsivě? Představte si, že vám na jakýkoli problém namíchají přesnou stravu. I hubnutí se tak zdá velice jednoduché. Možná bychom ale neměli předbíhat dobu.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jídlo v prášku - jídlo budoucnosti!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jídlo v prášku - jídlo budoucnosti!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jídlo, prášku, jídlo, budoucnosti!.

Kde najít informace×