5 věcí, které byste měli vědět o vestavěných skříních

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

V podstatě žádný byt se neobejde bez úložného prostoru. Pokud se vám však klasické skříně příliš nezamlouvají, ať už vzhledem, provedením, případně rozměry, není nic jednoduššího než si nechat navrhnout vestavěné skříně. Vypadají elegantně, využívají prostor až ke stropu, šetří spoustu místa a dokážou uschovat sezónní předměty, které třeba několik týdnů nepoužíváte. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik věcí, které byste měli o vestavěných skříních vědět.

1. Rozměry skříně


Prvně by vás u vestavěné skříně měly zajímat samotné rozměry. Výška může dosahovat ideálně ke stropu, ale zase by neměla překročit 280 centimetrů. Samozřejmě je možné takovou situaci vyřešit, a to nástavcem. Co se šířky týče, ta je v podstatě neomezená, klidně může mít i několik metrů. Většinou vestavěná skříň zabírá jednu celou stěnu.

Zajímat by vás měla i hloubka. Ideální je kolem 65 až 70 centimetry, ovšem opět záleží na prostorových možnostech místnosti, kde se má vestavěná skříň nacházet.

2. Materiál


Vestavěná skříň je v podstatě nábytek na míru, tudíž si můžete rozhodnout o použitém materiálu. Velice často se nábytek vyrábí z dýhy, lamina či masivu. Velice často se používá lamino, které se vyznačuje cenovou dostupností a vysokou kvalitou. Jestliže však preferujete kouzlo masivu, počítejte s tím, že si za takové provedení výrazně připlatíte, neboť masivní nábytek je vskutku drahý.


3. Rámy posuvných dveří


Opět máte na výběr z různých materiálů, a to především oceli, nebo hliníku. Určitě dbejte na to, aby se jednalo o hliník, jenž se pyšní delší životností a lepší odolností. Hliník jako takový se může ohýbat.

4. Dodavatel


Velice důležitým úkolem je zvolit vhodného dodavatele. Bohužel, ne každý je spolehlivý a dokáže nabídnout dobrý poměr kvalita a cena. Jedním z výrobců nábytku na míru je společnost JN INTERIÉR, který působí v Brandýse nad Labem. V jejím produktovém portfoliu najdete kromě vestavěných skříní také kuchyně.

5. Zapomeňte na obchodní řetězce


Další bod se vztahuje ještě k samotnému dodavateli. Možná by vás cenou přesvědčily nabídky skříní ve velkých obchodních řetězcích, ale určitě by vás takové výrobky nepotěšily kvalitou. V případě, že je nábytek vyroben na míru, můžete si být u něj jisti dlouhou životností, dokonce vás možná přežije.

V obchodních řetězcích je takový nábytek vyroben především na kvantitu, což se potom negativně projevuje právě na kvalitě. Ať už máte zájem o vestavěné skříně, nebo o kuchyně, JN INTERIÉR vás nadchne. Podívejte se na kuchyně fotogalerie, abyste si udělali představu o tom, jak může vaše budoucí vývařovna vypadat. Jestliže však máte specifické požadavky, nebojte se je vyslovit.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k 5 věcí, které byste měli vědět o vestavěných skříních, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: věcí,, které, byste, měli, vědět, vestavěných, skříních.


×