Bramborové plátky pečené s cibulí recept

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření45 minPočet porcí4 porce

Bramborové plátky pečené s cibulí můžeme připravit jako skvělou přílohu k masu. Ať už maso grilujeme, pečeme nebo vaříme, vždy k němu budou takto připravené sladké brambory dobrou volbou.
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 3 lžíce másla
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 2 cibule
  • mletý černý pepř
  • sůl
  • 2 kg sladkých brambor


Způsob přípravy

Bramborové plátky pečené s cibulí můžeme připravit jako skvělou přílohu k masu. Ať už maso grilujeme, pečeme nebo vaříme, vždy k němu budou takto připravené sladké brambory dobrou volbou. Nejdříve je nutné troubu předehřát na 180 stupňů. Rozpustíme máslo a smícháme ho s olejem. Část této směsi nalijeme do připraveného pekáče. Brambory omyjeme a nakrájíme na plátky. Naskládáme je do pekáče, okořeníme pepřem a solí. Oloupanou cibuli nakrájenou na tenké proužky nasypeme mezi brambory.

Znovu vše v pekáči zalijeme zbytkem másla s olejem a znovu lehce posypeme pepřem a solí. Připravený naplněný pekáč přikryjeme folií a pečeme v předehřáté troubě přibližně 50 minut. Když jsou brambory již téměř měkké, odstraníme folii, teplotu trouby zvýšíme na 220 stupňů a pečeme ještě 10 až 20 minut dozlatova. Cibuli můžeme dát zvlášť nebo ji nechat promíchanou s brambory.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Bramborové plátky pečené s cibulí recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu bramborové plátky pečené cibulí .
Hledat podobné recepty na internetu jako Bramborové plátky pečené s cibulí


×