Jak utajit v současném zaměstnání, že si hledám novou práci?

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Mnoho z nás už zažilo situaci, kdy jsme dospěli k poznání, že svou práci už delší dobu neděláme s nadšením a chutí, že nám naše současná pozice nenabízí prostor k dalšímu rozvoji, že se často nemůžeme dočkat konce pracovní doby. V tomto okamžiku zřejmě nastal čas na změnu. Je lepší jít dál a hledat novou pracovní výzvu.

Kristýna Králová z mezinárodní personálně poradenské společnosti HAYS k tomu říká: „Ke změně pracovního místa v současné době přistupují lidé mnohem zodpovědněji. Pečlivě posuzují potenciálního zaměstnavatele, jeho ekonomickou stabilitu a mají tendenci upřednostňovat obory, které nebyly koronavirovou krizí příliš zasaženy.“

Bohužel nepříjemné pro zaměstnavatele i zaměstnance je to, když se zaměstnavatel dozví, že si zaměstnanec hledá novou práci. A to ještě dříve, než má zaměstnanec novou pracovní nabídku potvrzenou. K této situaci dochází velmi často. Proto společnost HAYS přináší několik typů, jak hledání nové práce udržet v tajnosti a neohrozit tak své současné zaměstnání.

Diskrétnost


To, že si hledáte novou práci, je vaše soukromá věc. Není dobré svěřovat se s těmito plány ani kolegům s kterými se přátelíte. Je to riziko, protože se nemusí jednat ani o zlý úmysl, ale někdo z nich se prořekne a takovéto informace se po firmě šíří závratnou rychlostí. Proto dokud nebudete mít potvrzené datum nástupu v novém zaměstnání, nikomu se s tím nesvěřujte. Nastal-li čas na to, oznámit to ve firmě, jako prvnímu to oznamte svému přímému nadřízenému a teprve potom ostatním členům týmu.

Zkontrolujte si své kontaktní údaje

Ve svém životopise si zkontrolujte své kontaktní údaje. Svou pracovní e-mailovou adresu ani pracovní telefonní číslo při kontaktu s novým zaměstnavatelem neužívejte.

Hledejte práci ve svém volném čase

Je neprofesionální hledat novou práci během pracovní doby. Neužívejte své pracovní vybavení ani k registraci do personálně-poradenských společností, ani třeba k aktualizaci svého životopisu. Neukládejte upozornění na nová místa ani svůj životopis do svého pracovního počítače, ani na sdílené disky.

Oddělte pracovní pohovory od času, který máte trávit v současné práci

Pohovory si naplánujte po pracovní době, nebo si třeba vezměte den volna. Je to pro vás méně stresující a stres může negativně ovlivnit i na váš výkon na pohovoru. A je to také zdvořilé k vašemu současnému zaměstnavateli. Platí to, i když pracujete z domova.

Dávejte si pozor na svou prezentaci na sociálních sítích

To je jedna z klíčových oblastí, kde lidé chybují. Nezveřejňujte a nesdílejte na sociálních sítích žádné aktualizace, které se vztahují k vašemu hledání nového zaměstnání. Případně si aktualizujte ochranu soukromí v nastavení konkrétní sociální sítě.

Nepolevujte ve svém pracovním výkonu

Snažte se nepolevit v pracovní morálce a pracujte dál tak, jak se od vás očekává. Pokles pracovního výkonu bývá jasným znamením, že vaše myšlenky jsou jinde a že chcete ze současného místa odejít.

Aktualizujte nastavení Linkedln

Pozornost věnujte také nastavení vašeho profilu na LinkedIn. Vaše síť by neměla vidět, pokud si do profilu přidáte něco nového. Příval aktualizací a přidávání nových kontaktů by mohl vzbudit podezření u vašeho zaměstnavatele. Většina lidí začne vylepšovat svůj profil, když hledá zaměstnání, proto se jeho aktualizacím věnujte průběžně. Pokud jste stále zaměstnáni, nenastavujte si status, že jste otevřeni novým příležitostem.

Nezveřejňujte příliš brzy své referenční kontakty

Zabráníte tak tomu, že bude váš zaměstnavatel kontaktován příliš brzy v průběhu výběrového řízení a naneštěstí ještě předtím, než jste si s ním stihli promluvit. Můžete případně nabídnout referenci z předchozího zaměstnání.

Pozor na dress-code

Pokud chodíte do práce spíše v neformálním oblečení, naplánujte si termín pohovoru tak, abyste se pohodlně stačili doma převléct. Není dobré přijít do práce už v obleku, ve kterém půjdete na pohovor.



O Hays

Hays plc („Skupina”) je přední světová společnost v získávání specialistů. Skupina je expertem v náboru kvalifikovaných, profesionálních a odborných lidí po celém světě, je leaderem na trhu ve Velké Británii a Austrálii a jedním z leaderů na trhu v kontinentální Evropě, Latinské Americe a Asii. Skupina působí v soukromém i veřejném sektoru, zabývá se vyhledáváním kandidátů na stálý i dočasný pracovní poměr i smluvními pozicemi. K 30. červnu 2020 má Skupina 10,400 zaměstnanců pracujících ve 266 kancelářích v 33 zemích a ve 20 specializacích. Finanční rok končící k 30. červnu 2020 vykazuje tyto výsledky:

- Skupina vykázala čistou provizi 966,2 milionů britských liber a provozní zisk (položky podléhající výjimce) 135,0 milionů liber;

- Skupina umístila kolem 66 tisíc uchazečů do trvalých pracovních míst a kolem 235 tisíc lidí do dočasných pozic;

- 17 % z čistých provizí Skupiny bylo vygenerováno v Austrálii a na Novém Zélandu, 26% v Německu, 23% ve Velké Británii a Irsku a 34% ve zbytku světa.

- Segment dočasného umístění představoval 59 % z čistých provizí a segment trvalého umístění představoval 41 % z čistých provizí;

- Hays působí v těchto zemích: Austrálie, Belgie, Brazílie, Česká republika, Čína, Dánsko, Francie, Chile, Indie, Irsko, Itálie, Japonsko, Kanada, Kolumbie, Lucembursko, Maďarsko, Malajsie, Mexiko, Německo, Nizozemí, Nový Zéland, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Singapur, Spojené Arabské Emiráty, Spojené Státy Americké, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak utajit v současném zaměstnání, že si hledám novou práci?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, utajit, současném, zaměstnání,, hledám, novou, práci?.

Kde najít informace



×