Zažeňte nemoci vhodným jídlem

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Na podzim a v zimním období se nejvíce daří různým virům a bakteriím. Někteří lidé mají dobrou imunitu a vůbec neonemocní nebo je potká jedna lehká rýmička za celou zimu. Avšak ti, kteří jsou častěji nemocní, by měli věnovat pozornost stravě. Existují potraviny, které dokážou nastartovat imunitní systém a bojovat s viry či bakteriemi. Proto je na místě, upravit během nemoci náš jídelníček.

Ach jo, zase nachlazení, rychle do lékárny!
Tuto větu ve svém okolí určitě slýcháte často. Ale slyšeli jste někdy, musím vyrazit na pořádný nákup a uvařit si? To už je méně obvyklé. Přitom je to nejmenší co můžeme pro své tělo udělat. Jestliže pociťujete první mírné příznaky nachlazení, měli byste si na nákupní seznam připsat citróny, zázvor, pomeranče, mandarinky, čaj, minerálku – nejlépe Vincentku, ale i kuřecí skelety, kořenovou zeleninu, zelí, cibuli, apod.

A když už je nakoupeno, co s tím?
Je dokázáno, že kuřecí vývar (i z kostí) funguje tak trochu jako přírodní antibiotikum, proto jej zařaďte na jídelníček jako první. Je dobré vývar dlouho povařit a dát dostatek kuřecích skeletů, aby byl silný. Kořenovou zeleninu nevařte příliš dlouho, aby si zachovala co nejvíce vitamínů (vařte na mírném ohni). Ke svačinám si dopřávejte citrusy, ale zase to nepřehánějte, ať nemáte kopřivku. A grapefruity se moc nedoporučují, jelikož můžou ovlivňovat vstřebávání některých léků. Čaj je dobrý s medem a citronem. Citrusy totiž obsahují vitamin C, který je vynikající antioxidant, jež má schopnost bojovat s viry a bakteriemi. Také čaj ze zázvoru má protizánětlivé účinky, a je proto doporučován. Abyste nepili celý den jenom čaje, prostřídejte to s vodou a minerálkou Vincentkou, ta má jedinečné složení (a rozpouští hleny). No, a pokud spořádáte kuřecí vývar, můžete si uvařit zelňačku. Ta vás také postaví na nohy.


Vynechejte mléko
Všeobecně je známo, že mléko a mléčné výrobky zahleňují. Pokud máte rýmu a kašel s obtížným vykašláváním, vysaďte mléko a mléčné výrobky. Samozřejmě, plátek sýra na rohlík k snídani vám neuškodí, ale šálek kakaa už byste si měli odpustit. Naopak je dobré pít hodně vody a tu prokládat minerálkou. Také čerstvou zeleninou nic nezkazíte. Čím více vitaminů tělu dodáte, tím snadněji si s nemocí poradí.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zažeňte nemoci vhodným jídlem, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Zažeňte nemoci vhodným jídlem.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: zažeňte, nemoci, vhodným, jídlem.

Kde najít informace×