Léto ještě nekončí, osvěžte si tělo i mysl!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Na letošní poctivé léto si rozhodně nikdo nemůže stěžovat – snad jen na to, že je vskutku na své sluneční paprsky a vysoké teploty nebývale štědré. Pokud vás už vedra a horko zmáhá, máme pro vás pár tipů, jak si léto zpříjemnit a tělu dopřát příjemné ochlazení.

Osvěžení nejen u vody

Koupaliště praskají ve švech, bitva o stín v parcích i na lavičkách je už dávno prohraná a válení se jen tak na zahradě či v přehřátém vlastním bazénu vás už taky nebaví? Vůbec nevadí! Zbývá ještě spousta činností, které si můžete užívat i v horkém létě, a ještě se přitom osvěžit. Za příjemným ochlazením je ve vedrech dobré vyrazit do přírody – nejlépe lesa s bublajícím a zurčícím horským potůčkem. V lese je i ve vysokých teplotách příjemné klima, chládek, a navíc uvidíte i kus přírody. Jste-li zapálení do historie i naše české hrady lákají nejen na svou monumentálnost, ale také rafinovanou architekturu, která i v těchto parnech nabízí uvnitř příjemný chládek. Pro děti i dospělé pak je kouzelným výletem výprava do podzemního světa – ať už pohádkového nebo lehce strašidelného pro dospělé, v případě katakomb. Pokud jste už unavení z výletů, skočte si na pořádnou dávku relaxace i osvěžení do nejbližšího kina. Samozřejmě vyberte takové, které je dobře klimatizované, ve kterém hrají film pro vás a kde je i pořádná dávka občerstvení :).

Jezte i pijte chytře


V horkých dnech má na klasické jídlo chuť snad málokdo. V případě dětí je však jídlo důležité a ani my dospělí bychom se neměli odbývat. Je však lepší uzpůsobit vysokým teplotám i samotnou skladbu jídelníčku. Volte jídla lehce stravitelná, menší porce a pokud to lze, vyvarujte se konzumace horkých jídel. Ty vás totiž ještě zahřejí i zevnitř a o další zahřátí se postará vaše tělo, když začne jídlo zpracovávat. Proto volte studené polévky, lehké obědy – a to i na přípravu, abyste se v kuchyni neupekli. Stejné je to pak v případě nápojů. Když kávičku, tak nejlépe ledovou a bez kofeinu a alkoholu raději s mírou. Dodržování pitného režimu je důležité, rozhodně však nevěřte, že vás osvěží ledově vychlazený nápoj – vlažný vašemu tělu prospěje mnohem více, lépe zažene žízeň a ochrání vás před letní angínou.

Doma buďte sví a pořádně ochlazení!

Nejen venku, ale i doma nás už dohnaly letní vedra, a tak klima v našich příbytcích není nic moc. Velkou službu vám prokáží nejrůznější druhy ventilátorů, správně používané klimatizace, ale také rafinované triky, jak si teplo nepustit domů. O zatažených závěsech a větrání v noci vám už určitě psát nemusíme, ale rozhodně zmíníme pár dalších triků. Pro příjemné usínání je totiž dobré nejen spát pod obyčejným prostěradlem, ale také jej na pár hodin před ulehnutím uložit do mrazáku. Přes den omezte nejen vaření, ale také omezte používání elektrických přístrojů jako televizory, které produkují velké teplo. A buďte sví – klidně si doma choďte na Adama a Evu a dopřejte si pár výletů do sprchy. Ale pozor! Vlažná sprcha vás osvěží mnohem více než ta ledová, po které se tělo musí zase začít rychle zahřívat.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Léto ještě nekončí, osvěžte si tělo i mysl!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: léto, ještě, nekončí,, osvěžte, tělo, mysl!.

Kde najít informace×