Sdílet:

PROSTŘENO

Hana R.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jedním z fenoménů dnešní doby, kdy se lidé snaží žít zdravěji a patří sem tedy i zdravější stravování, jsou televizní pořady o vaření. Tyto pořady mají velký potenciál, jde jen o to, jak a zda ho televize umějí správně využít. Pořady můžeme rozdělit na několik druhů, na vzdělávací, reklamní a zábavné.

Zábavná gastronomická show PROSTŘENO ! je pořad vysílaný na TV Prima. Typ pořadu je převzatý z anglického Channel 4, u nás se nepřetržitě vysílá od března 2010. Je to kuchařská show oblíbená nejen u nás, ale i ve spoustě jiných zemích světa. Jde o pořad, kde soutěží pět lidí, pět dní v týdnu a cenou je titul hostitel týdne a peněžitá odměna 50 000 korun.

Koncepce pořadu spočívá v tom, že při castingu se vybere 5 lidí, z nichž každý se stane hostitelem a amatérským kuchařem na jeden z pěti dnů. Všichni víme, že připravit pohoštění a zábavu pro skupinu lidí, kteří se navíc vůbec neznají, není vůbec jednoduchý úkol. To, jak se s tímto úkolem vypořádají jednotliví účastníci, jak se poperou s trémou, se svým kuchařským uměním a schopností vytvořit příjemnou atmosféru pro všechny při společném stolování, je základem každého soutěžního dne. Samozřejmě se každý z nich snaží o co nejoriginálnější menu a nejlepší hostitelský servis. V tomto pořadu ale jde o víc, než jen o vaření. Je i o životním stylu a zázemí každého z nich. Spolusoutěžící v pořadu nahlédnou do soukromí hostitele, zhodnotí jeho bydlení, jeho vkus, což se také promítne do jejich konečného bodového hodnocení. Hostitel by se měl také postarat o zábavu hostů, připravit nějaké překvapení (viděli jsme hry, kvíz, soutěže), aby je co nejvíc zaujal nebo pobavil. Součástí pohoštění je samozřejmě i prostřený stůl, podávané nápoje, všechno se počítá a všechno může znamenat body, nebo jejich ztrátu.

Během pořadu PROSTŘENO ! se jednotliví soutěžící vyjadřují na kameru k tomu, jak jim jídlo chutná, jak se cítí a jak jsou spokojeni se servisem. Toto hodnocení v průběhu večera je vlastně ukázkou i toho, jací lidé se tu sešli a jak bude pořad probíhat, jak bude každý z nich objektivní, nebo se bude snažit soupeře spíš o body připravit, protože pak má víc šancí on sám. Všechno tohle dělá pořad pro televizního diváka zajímavým, přitažlivým a často velmi zábavným.

To, že každý soutěžící je hned ten den ohodnocen body 1-10, a samozřejmě vyhrává ten, kdo má na konci týdne bodů nejvíc, svádí k taktizování. Mezi všemi účastníky je rivalita a rozhodně tu nejde o to, pomáhat druhým k výhře. Každý z nich tam nepochybně přišel vyhrát. Všechno tohle, nervozita a napjatá atmosféra, činí tento pořad atraktivním. A o to jde. Čím víc dostává divák soutěživosti a napětí, tím lépe.

O humorné vstupy a komentáře se během pořadu , mnohdy s trochou nadsázky, stará herecký a manželský pár Jana Boušková a Václav Vydra.

Čas od času se objeví speciální vydání tohoto pořadu, kde vaří celebrity celebritám. Tam nejde ani tak o peněžitou výhru, většinou ji výherce věnuje charitě, spíš o oživení a zvýšení atraktivnosti pořadu. Každého přece zajímá, jak žije, vaří a bydlí třeba Agáta Prachařová, nebo Pavel Vítek.

Dalším zajímavým atributem televizního pořadu PROSTŘENO ! je SMS soutěž, která vtahuje do hry i televizní diváky, kteří se tak stávají součástí soutěže a i oni hrají o ceny.

Casting na tento pořad je přístupný v podstatě pro každého z nás. Přihlásit se můžete pomocí webového formuláře a pokud si myslíte, že umíte vařit, chcete poznat nové lidi a pobavit se, máte možnost.

Pořady o vaření a životním stylu slaví v současnosti velký boom. A televize Prima nám svým pořadem PROSTŘENO ! ukazuje, že vaření není jen nudnou nutností, ale že se může stát zábavou, koníčkem i uměním.

Odkazy na tématické stránkySdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k PROSTŘENO, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako PROSTŘENO.

Kde najít informace×