Sdílet:
Uložit recept!

Restaurace Grosseto Vinohrady

1.9/5 (9 hlasů)

Hodnocení restaurace: Ucházející restaurace s rozvozem jídla.

Adresa: Francouzská 2, Praha (zobrazit na mapě)


Řetězec restaurací Grosseto je mezi lidmi znalými gastronomie poměrně známý podnik, kam se lidé rádi vracejí. Restaurace Grosseto nabízí spolehlivý standard v podobě italské kuchyně a rybích specialit. V restauraci Grosseto tak dostanete tyto pochoutky ve výborné kvalitě, protože jsou vyrobeny z čerstvých surovin.

Sdílejte obsah s přáteli
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady

Rozváží do: Praha
Nabídka: saláty, polévky, pizza, těstoviny, denní menu, ryby, steaky, italské noky, italská vína

O restauraci Grosseto

Příjem objednávek

Pondělí:11:30 - 23:00
Úterý:11:30 - 23:00
Středa:11:30 - 23:00
Čtvrtek:11:30 - 23:00
Pátek:11:30 - 23:00
Sobota:11:30 - 23:00
Nedělě:11:30 - 23:00

Restaurace Grosseto na pražských Vinohradech se prezentuje ryze italskou kuchyní, jejíž kořeny sahají až do samotného Toskánska. Vinohradský podnik je jednou z pěti odnoží konceptu Grosseto, přičemž zbylé čtyři pobočky leží v dalších částech Prahy. Jeho historie sahá až do roku 1996, kdy byla zakladateli otevřena v Dejvicích první restaurace. Za svou autenticitu a unikátnost vděčí tato italská pizzerie toskánskému mistru pecařovi Giafrancovi Turbantimu, který se rozhodl se zakladateli konceptu vydat do české země, aby zde postavil jedinečnou pec na dřevo. Tato pecařská konstrukce dodává místní pizze něco výjimečného, a proto je Grosseto jednou z nevyhledávanějších a nejvyhlášenějších italských restaurací široko daleko.

Ačkoli je hlavní doménou této restaurace právě pizza, naleznete zde i širokou nabídku dalších italských pokrmů. Všechny suroviny, ze kterých je jídlo připravováno, pocházejí od drobných dodavatelů v podobě italských i místních farmářů. Cokoli vám bude naservírováno na talíř, bylo vytvořeno podle originálních receptur, díky kterým si restaurace i přes dlouhou dobu svého působení stále drží svou pevnou pozici mezi konkurencí.

Koncept Grosseto zaštiťuje také projekt ,,Škola vaření“, kde ve své kulinářské akademii učí zdejší šéfkuchaři začátečníky, jak připravit delikátní italskou kuchyni, a zároveň také provozují kurzy pro profesionály, kde předvádí své triky a rady, jak lze svůj kuchařský um ještě o kousek vylepšit. V roce 2007 uvedli majitelé do provozu také italský obchod, kde prodávají prvotřídní italské potraviny, které nabízejí mimo jiné i v podobě dárkových košů.


Nabídka jídla restaurace Grosseto

Kontaktní informace

Telefon: +420 224 252 778
Adresa:
Francouzská 2, Praha
Sociální sítě Restaurace Grosseto Vinohrady

Jelikož se jedná o italskou restauraci každým coulem, ve velkém zastoupení se zde setkáte s různými variacemi sýrových a rajčatových pochutin, domácích těstovin a rizota na několik způsobů, vedle toho ale také ryb, masa, salátů i oblíbených italských noků. Na přípravě každého jídla si dávají v kuchyni vinohradského Grosseta skutečně záležet, což ostatně lze zaznamenat již při prvotním pohledu na naservírované jídlo.


Restaurace nabízí stálé menu, které si už několik let drží tutéž strukturu (vyjma pár inovativních změn). Možná také proto má Grosseto svou stabilní základnu zákazníků i ze vzdálenějších lokalit, kteří se vracejí za svým oblíbeným pokrmem zas a znova. V úvodu jídelního lístku naleznete lehké předkrmy, z nichž je jednoznačným favoritem domácí chléb s marinovanými krevetami, česnekem a olejem. Chléb z pece Grosseta je tak vynikající, že pro velký zákaznický zájem mají přímo v restauraci vždy nějaký upečený navíc k prodeji. Co se týče polévek, nabídka sestává z telecího vývaru s domácími nudlemi, minestrone a samozřejmě nesmí chybět typická ,,Zuppa di pomodori“, tedy klasická italská rajčatová polévka se smetanou. Zastáncům lehčích hlavních chodů bude imponovat široká nabídka salátů, které jsou kombinací několika druhů zeleniny, sýrů a ve dvou případech i kuřecího masa. Stěžejní částí jídelního lístku je nabídka pizz, kterých je k výběru 21, přičemž zde naleznete typické kousky i speciality šéfkuchaře. S širokým výběrem se setkáte také u těstovin, kde vás překvapí nejrůznější kombinace čerstvých vaječných i těch bezvaječných. Drobné místo v jídelníčku zastávají také již zmiňované bramborové noky, které si lze objednat buď ve spojení s kuřecím masem a špenátem, nebo s vepřovou panenkou a hořčinou omáčkou. Čtyři druhy pravého tradičního rizota skvěle doplňují rozmanité portfolio typických italských pokrmů. Posledními oddíly hlavních chodů jsou jídla, jejichž hlavním komponentem je maso či ryba, a jak je u Grosseta zvykem, výběr je opět velmi široký. Není opomenuta ani nabídka omáček či nenáročných pokrmů k vínu, kde je v hlavní roli zmiňovaný výborný domácí chléb či italské sýry a salámy. Jako sladkou tečku na závěr můžete zvolit klasiky jako tiramisu, panna cotta, čokoládový fondant a další.


Kde restauraci Grosseto najdete

Lokalita pražských Vinohrad je jedním z několika desítek míst stověžaté Prahy, které má potenciál pro velký zákaznický odbyt. Restaurace leží na rohu ulice Francouzská, která se nachází v bezprostřední blízkosti stanice metra Náměstí Míru. Když vyjdete z restaurace a přejdete silnici, přímo před vámi bude stát jeden z největších kostelů v Praze 2, a to římskokatolický farní Kostel svaté Ludmily. Hned vedle něj přes další silnici leží proslulé Divadlo na Vinohradech, kde se setkáte s legendami českého divadla i nejznámějšími zástupci mladé herecké generace.


Rozvoz, výdej a ceny

Po celou provozní dobu je otevřeno výdejní okýnko, kde vám z původní ceny na jídelním lístku odečtou 15 % částky. Pro objednání jídla na dovoz lze využít známé rozvozové platformy Dámejídlo nebo Wolt.


Cenové rozmezí je vzhledem k různorodé nabídce jídel poměrně široké, pokud se však zaměříme na jednotlivé oddíly, jejich cena se pohybuje:


pizza mezi 175 až 330 Kč (nejlevnější Margarita, nejdražší Frutti di mare)
polévky mezi 75 až 90 Kč
těstoviny mezi 175 až 340 Kč
rizoto 220 až 360 Kč
masa mezi 290 až 560 Kč
ryby mezi 140 až 560 Kč
dezerty převážně za 140 Kč


Hodnocení jídla, prostředí a servisu restaurace Grosseto

Díky jedinečným kuchařským postupům a kvalitním italským surovinám jsou jídla z rukou šéfkuchařů Grosseta vždy vynikajícím počinem. Z hotových jídel jde skutečně poznat důkladná ,,domácí“ výroba základů – ať už se jedná o pizzu, chléb či těstoviny, je zkrátka znát, že v kuchyni rozhodně vědí, co dělají, a své kulinářské schopnosti perfektně spojují s tradičními italskými recepturami. Ačkoli mnohdy znamená až příliš rozsáhlá nabídka jídel újmu na konečné kvalitě pokrmu, u restaurace Grosseto to rozhodně neplatí.

Při příchodu do restaurace vás ihned od dveří zaujme velká zděná pec, u které urputně válí těsto soustředěný pizzař. Kdykoliv Grosseto na Vinohradech navštívíte, mají téměř plno. Proto je ideální si před návštěvou stůl vždy rezervovat. Když bude však vaše návštěva této pizzerie spontánní, ochotný personál se vám vždy pokusí přece jen nějaké to místo najít. Byť prostor restaurace není příliš velký, míst je tu poměrně dost, a to i díky vkusné interiérové terase vystavěné ,,do patra“. Celková atmosféra tohoto místa je velmi příjemná, na čemž se podílí i svérázný humor zdejšího personálu, který však pro někoho nemusí být to ,,pravé ořechové“. Většina zákazníků (a to zejména těch stálých) jej ovšem vždy velmi rádo uvítá.


Celkové hodnocení restaurace Grosseto

Tradiční italská receptura a unikátní pec na dřevo vytváří z restaurace Grosseto špičkový podnik přenášející kousek samotné Itálie přímo do pražských Vinohrad. Široká nabídka jídel, přátelský personál a vynikající kulinářský zážitek přirozeně nutí člověka neustále se do tohoto podniku vracet. Pro toho, kdo si libuje v italské kuchyni a pravých italských surovinách, je Grosseto ideální volbou, kde zkrotit svého gurmánského ducha.


Aktuální nabídka a menu od Restaurace Grosseto Vinohrady

Galerie fotografií Restaurace Grosseto Vinohrady

Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady
Restaurace Grosseto Vinohrady


Buďte první, tento podnik ještě nebyl uživateli hodnocen

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Restaurace Grosseto Vinohrady - menu, rozvoz, hodnocení, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kam se rozváží jídlo

Praha a další...

Sdílejte článek s přáteli!


Restaurace podobné Restaurace Grosseto Vinohrady co stojí za návštěvu

Restaurace U Hubatků

Restaurace U Hubatků

Uložit recept!

Restaurace
Pod Pekárnami 7–9, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: alkohol, kuřecí maso, hovězí maso, přílohy, ryby a ostatní typy kuchyně

Loving Hut

Loving Hut

Uložit recept!

Restaurace
Zborovská 814/19, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: polévky, závitky, přílohy – indický chléb, indie, nudle a ostatní typy kuchyně

Vinohradský parlament

Vinohradský parlament

Uložit recept!

Restaurace
Korunní 1, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: steaky, předkrmy, telecí maso, těstoviny, denní menu a ostatní typy kuchyně

Lidová jídelna Těšnov

Lidová jídelna Těšnov

Uložit recept!

Restaurace
Těšnov 1163/5, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: česká kuchyně, předkrmy, česká klasika, rizota, ryby a ostatní typy kuchyně

Oliveira Wine tapas market Praha

Uložit recept!

Restaurace
Čermákova 1231/4, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: piva, ryby, speciální menu, tradiční konzervy, bílá vína a ostatní typy kuchyně

Tony pizza Libuš Praha

Uložit recept!

Restaurace
Libušská 385/178, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: nealkoholické nápoje, pizza 45 cm, 2 pizzy 32cm za 269, alkohol, hamburgery a ostatní typy kuchyně

Poke Bomb Praha

Uložit recept!

Restaurace
U dejvického rybníčku 22, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: fit, polévky, ryby, asie, my poke a ostatní typy kuchyně

PuzzlePasta Praha

Uložit recept!

Restaurace
Vyskočilova 1461/2a, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: těstoviny, italská, nápoje

Jídelna U Kormundů Praha

Uložit recept!

Restaurace
Výpadová 1147/4, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: česká, saláty, denní menu×