Uložit recept!

Restaurace Lidová Jídelna Těšnov

2.4/5 (11 hlasů)

Hodnocení restaurace: Najíte se, ale gurmánství nečekejte.

Adresa: Těšnov 1163/5, Praha (zobrazit na mapě)


Lidová jídelna Těšnov oprášila tradice dobrých a levných vývařoven. Lidová jídelna Těšnov se může pochlubit stovkami spokojených zákazníků a rychlou obsluhou. I přesto, že se jedná o jídla levná, tak jde o pravou českou i mezinárodní kuchyni.

Sdílejte obsah s přáteli
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov

Rozváží do: Praha
Nabídka: nápoje, polévky, předkrmy, denní menu, ryby, omáčky, rizota, česká klasika, česká kuchyně a ostatní typy kuchyně

O Lidové jídelně Těšnov

Příjem objednávek

Pondělí:10:30 - 14:30
Úterý:10:30 - 14:30
Středa:10:30 - 14:30
Čtvrtek:10:30 - 14:30
Pátek:10:30 - 14:30

Kořeny stravování sahají v budově dnešní Lidové jídelny hluboko do historie. V této budově z roku 1928 byla v roce 1931 otevřena družstevní restaurace „DUP“.
V roce 1990 převzal závodní jídelnu pro družstevníky strýc současného provozovatele Radka Hejmy. Posléze se jídelny ujal právě Radek Hejma. Ten původně jídelnu otevřel se svým otcem, který ale v čase odešel na odpočinek. Tím se otevřela cesta ke vzniku svébytného fenoménu – jídelny, kam se může přijít najíst každý.

V dnešním pojetí si Lidová jídelna udržuje status rodinného podniku, který v chodu dál udržuje Radek Hejma se svou manželkou a sestrou. Poctivě dělat svou práci, nic méně, nic více, tak by se hlavní myšlenka tohoto podniku dala shrnout v kostce.


Menu Lidové jídelny Těšnov

Kontaktní informace

Telefon: 224 225 421
Adresa:
Těšnov 1163/5, Praha
Sociální sítě Lidová jídelna Těšnov

Vybírat můžete každý den ze zhruba 15 jídel. Menu vsází převážně na klasickou českou kuchyni. Obvyklými položkami na jídelníčku jsou tak omáčky nebo vepřová s knedlíkem a zelím. Ceny se pohybují kolem 100 Kč.

Vegetariáni však mají šanci si běžně dát cca 5 bezmasých pokrmů (a nemuset jíst tradiční „smažák“) a nabídku rozšiřuje v tomto segmentu vždy alespoň jedno jídlo sladké. K mání bývá i bezlepkový pokrm. Bezmasé pokrmy jsou i levnější.

Náročnější strávníci si mohou objednat také ryby, zvěřinu, líčka nebo kachnu. Tyto speciality naopak bývají tou dražší položkou z jídelníčku.

Nabídku doplňuje velmi pestrý výběr z 8 salátů a nejméně 2 druhy polévek. Koupit si můžete také alkoholické i nealkoholické nápoje. Na nápojovém lístku je pivo, víno, limonády i sodovka. Nejen v zimě potěší také káva a čaj. Nechybí ani domácí moučníky.


Kde najdete Lidovou jídelnu Těšnov

Lidová jídelna se nachází na pražském Těšnově poblíž stanice metra Florenc (křížení linky B a C). Nedaleko je tramvajová zastávky Bílá labuť či Těšnov. Podnik je proto velmi dobře dostupný a mezi Pražany se stal pojmem. Cestu si sem však nacházejí i přespolní návštěvníci a stále častěji i zahraniční turisté.


Možnost rozvozu pokrmů

Lidová jídelna je určena především pro ty, kteří potřebují v polední pauze rychle zvládnout oběd. Ani když vás tlačí čas se nemusíte bát, že se najíst nestihnete. Vybrané pokrmy jsou dostupné chlazené a můžete si je tak odnést s sebou. Klasický rozvoz však nenabízí. Výdejové okénko funguje pouze v době vládních opatření omezujících provoz restaurací kvůli pandemii nemoci COVID-19.


Jak se jí lidově v jídelně Těšnov

Interiér jídelny je kouzelnou stylizací 80. let. Mladší generace v tomhle podniku najde útulné retro. Ti starší nostalgicky zavzpomínají na to, jak do podobných vývařoven chodili před lety. Lidová jídelna je jedním z mála posledních autentických ostrůvků už téměř vymizelého stravování, které nahradily v čase moderní západní fastfoody.

Provozovna vsází především na cenově přijatelné pokrmy a klasickou českou kuchyni. Čekat příliš nemůžete exotické speciality, ale pro toho, komu zkrátka například populární asijská bistra nic moc neříkají, jde o ideální volbu.

Hosté sem chodí se nejen dobře najíst, ale táhne je sem i specifické prostředí. Je fascinující pozorovat, kterak vedle sebe spokojeně stolují studenti, dělníci i manažeři. Ostatně v sousedství jsou ministerstva zemědělství a dopravy a i jejich zaměstnanci sem chodí. Zejména přes oběd tu bývá plno, nicméně místo vždy najdete a dlouhou frontou u vchodu se nenechte odradit.

Za příplatek vám personál ochotně navýší porci, není také problém si u okénka požádat o výměnu přílohy. Na čistotu a pořádek se samozřejmě velmi důsledně dbá, hygieny se tak bát nemusíte. Prostředí je samozřejmě striktně nekuřácké a bezbariérové. Chybí wifi, jde ale o záměr provozovatele. Hosté se tu nemají po dojedení příliš zdržovat, aby se neblokoval prostor. Kapacita činí 72 míst.


Závěr

Jídelna na Těšnově potěší svou autenticitou a servisem na dobré úrovni. Zejména česká kuchyně bývá povedená. Porce jsou velké a ceny příznivé. Ocenit si zaslouží rozmanitost jídelníčku: Myslí se na vegetariány i trochu náročnější strávníky.

Některé pokrmy patří spíše do kategorie „nenadchne a zároveň neurazí“. Fakt, že vám na talíři „přistane“ univerzální omáčka s masem a přílohou je však do jisté míry daní za cenovou relaci jednotlivých jídel. A ta je klíčovou součástí konceptu jídelny, nemělo by smysl ji proto měnit.


Aktuální nabídka a menu od Lidová jídelna Těšnov

Galerie fotografií Lidová jídelna Těšnov

Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov
Lidová jídelna Těšnov


Buďte první, tento podnik ještě nebyl uživateli hodnocen

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Restaurace Lidová Jídelna Těšnov - menu, rozvoz, hodnocení, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:


Restaurace podobné Lidová jídelna Těšnov co stojí za návštěvu

Loving Hut

Loving Hut

Uložit recept!

Restaurace
Zborovská 814/19, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: vegan, rýže, tofu, zapékané těstoviny, předkrmy a ostatní typy kuchyně

Vinohradský parlament

Vinohradský parlament

Uložit recept!

Restaurace
Korunní 1, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: steaky, hovězí maso, rizota, omáčky, ryby a ostatní typy kuchyně

Restaurace Grosseto Vinohrady

Restaurace Grosseto Vinohrady

Uložit recept!

Restaurace
Francouzská 2, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: italská vína, saláty, steaky, pizza, denní menu a ostatní typy kuchyně

Restaurace U Hubatků

Restaurace U Hubatků

Uložit recept!

Restaurace
Pod Pekárnami 7–9, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: výhodné menu, kuřecí maso, omáčky, předkrmy, hovězí maso a ostatní typy kuchyně

Bejzment Praha

Uložit recept!

Restaurace
Lesnická 1155/8, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: sájds, apetajzrs, bbq, burgers sájz of jor hed, dyzerts a ostatní typy kuchyně

Pivnice Pivovaru Trilobit Praha

Uložit recept!

Restaurace
Francouzská 400/112, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: pivo, česká

Restaurace Na Mělnické Praha

Uložit recept!

Restaurace
Ořechová 2, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: saláty, denní menu, česká, nápoje

Roots BBQ Praha

Uložit recept!

Restaurace
Veletržní 24 (OC Stromovka 2.patro), Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: maso, bbq, nápoje, burgery, přílohy

Pho Viet 24 Praha

Uložit recept!

Restaurace
Jagellonská 1239/24, Praha
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: smažené nudle po korejsku, smažené kuřecí stehno s rýží, předkrmy, restované tofu s rýží, restované kuřecí maso s rýže a ostatní typy kuchyně

Kde najít informace×