Sdílet:
Uložit recept!

Restaurace Středověká Krčma

1.7/5 (10 hlasů)

Hodnocení restaurace: Ucházející restaurace s rozvozem jídla.

Adresa: Nám. Svobody 17, Brno (zobrazit na mapě)


Restaurace Středověká krčma svým zákazníkům nabízí zážitek, který se po pár pivech blíží realitě středověkých hospod. Restaurace Středověká krčma se nachází v atraktivní lokalitě centra Brna, a i proto si ji místní velmi oblíbili. Restaurace Středověká krčma ale hlavně nabízí pochoutky středověké a staročeské kuchyně.

Sdílejte obsah s přáteli
Středověká Krčma
Středověká Krčma
Středověká Krčma

Rozváží do: Brno
Nabídka: saláty, nápoje, dezerty, polévky, přílohy, předkrmy, těstoviny, denní menu, alkohol a ostatní typy kuchyně

O restauraci Středověká krčma

Příjem objednávek

Pondělí:11:00 - 23:00
Úterý:11:00 - 02:00
Středa:11:00 - 01:00
Čtvrtek:11:00 - 02:00
Pátek:11:00 - 02:00
Sobota:11:00 - 02:00
Nedělě:11:00 - 00:00

Restaurace Středověká Krčma je unikátní restaurace nacházející se v centru města Brna, která má s epochou rytířů společného více než pouhý název. Propracovaný koncept restaurace Středověká krčma vás přenese do dávné minulosti za středověkou společností, a to nejen svými pokrmy, ale celkově svým prostředím, jehož obdobu široko daleko nenajdete. Interiér, oděv a mluva personálu, stolování, hudba, názvy pokrmů i samotná nabídka – to vše dohromady vytváří pocit úniku z reality a současné uspěchané doby, přičemž gurmánský zážitek, který si budete z restaurace Středověká krčma odnášet, bude doprovázen zážitkem takříkajíc kulturním. Autenticitou toto místo doslova dýchá, a ačkoli se místní kuchaři zaměřují na středověkou i staročeskou kuchyni, rozhodně zde nečekejte žádné nudné jídelní klasiky ani učebnicové standardy. Zkrátka a dobře si v této restauraci jedou na své vlastní vlně, což se však pozitivně odráží v počtu zákazníků, a především těch spokojených.


Nabídka jídla restaurace Středověká krčma

Kontaktní informace

Telefon: 722 000 063
Adresa:
Nám. Svobody 17, Brno
Sociální sítě Středověká Krčma

Jak je zřejmé již ze samotného názvu restaurace, kuchyně Středověké krčmy se orientuje na pokrmy připomínající dobu králů i na vydatné staročeské speciality. Určitě si ale nemyslete, že zde ani okrajově nezavadíte o současné trendy v gastronomii. Vedle bramboráku naleznete v jídelním lístku také např. burger, který vám však bude díky servírování a detailům zapadat do dobové originality. Jak se říká, kreativitě se meze nekladou, a tato restaurace toho umí náležitě využít.

Při pohledu na jídelní lístek restaurace Středočeská krčma vás okamžitě úsměvně překvapí názvy jednotlivých pokrmů, na kterých si při tvorbě jídelníčku dali očividně záležet. Je libo ,,Obíračku sličné panny“ nebo ,,Dračí ocas“? Nebo raději rovnou ,,Rytířskou hostinu“ pro 4 udatné rytíře? Výběr bude čistě na vás, ale nebude to nic lehkého, nabídka jídel je totiž skutečně zajímavá.

Hned u předkrmu si můžete pochutnat na typicky české specialitě, a to na domácím vepřovém sádle se škvarky a cibulí. V nabídce je samozřejmě i alternativa pro ty, kterým se výrazně tučná jídla příliš nepozdávají - ti se mohou ,,nastartovat“ kachní paštikou nebo kozím sýrem. Samozřejmostí je silný masový vývar a pořádná česnečka. Další části jídelního lístku jsou rozděleny do poněkud netradičních oddílů, jejichž podstatu zjistíte až po přečtení jednotlivých pokrmů.

Pro krmi tovaryšskou a měšťanskou se jistě nadchnou milovníci sytého jídla, jako je např. vepřové koleno, pečená žebra či kuřecí křidélka v marinádě. Krmě královská a rytířská zase osloví ,,vznešenější“ jedlíky a nabídne různé alternativy steaků, panenky či již zmiňovaný burger. Pro tento typ restaurací je velmi obvyklá také skupinová nabídka, tedy jídlo pro více osob tzv. na jednom talíři. Vrcholem tohoto oddílu je doslova královská hostina, na které nesmí chybět meč ani ohnivé efekty. Jako sladká tečka zajisté překvapí např. krupicová kaše zdobená ořechy a perníkem. Odpůrci masa si zde také přijdou na své, stejně jako ti, kteří si chtějí vychutnat především víno či pivo, jak by to ve správné středověké krčmě mělo být, a k tomu si chtějí zakousnout jen nějakou topinku nebo domácí brambůrky.


Kde restauraci Středočeská krčma najdete

Lokalita restaurace Středočeská krčma je výhodná především pro návštěvníky historického centra Brna, neboť se nachází na brněnském Náměstí Svobody s ikonickým moderním orlojem, nedaleko od Špilberku, Kostela sv. Jakuba, či proslulého protiatomového krytu Bunkr 10-Z. Ačkoli v této lokalitě naleznete restauračních zařízení opravdu mnoho, žádná z nich vám nenabídne obdobný koncept jako Středověká Krčma. Brno je mnohdy poněkud podceňovaným městem, zejména pak v porovnání s hlavním městem Prahou, skutečností však je, že kulturního a turistického vyžití je zde skutečně mnoho, pokud člověk ví, kde hledat.


Rozvoz, výdej a ceny restaurace Středověká krčma

Vzhledem k charakteru restaurace a jeho primárnímu zaměření na simulaci středověkého prostředí v prostorech restaurace tento podnik bohužel rozvoz nenabízí. Otevřeno je však výdejní okénko, kde vám jídlo zabalí s sebou.

Cenový rozsah je ve srovnání s konkurencí o něco vyšší, nutno však podotknout, že ohňové show v jiných restauracích jen tak nezažijete. Za polévku zaplatíte kolem 60 Kč, hlavní jídla se potom pohybují v rozmezí od 150 Kč do necelých 400 Kč. Zmiňovaná královská hostina pro minimálně 15 lidí včetně doprovodného programu vás vyjde na 5 500 Kč.


Hodnocení jídla, prostředí a servisu restaurace Středověká krčma

Jak již bylo několikrát zmíněno, prostředí restaurace Středověká krčma je skutečně originální a dobové, proto jej lze označit za velmi příjemné a vhodné k odreagování se. Zastánci komfortu a polstrovaného nábytku zde však nejspíš úplně spokojeni nebudou. V restauraci se nachází dřevěné stoly a lavice, na kterých jsou rozloženy kožešiny – zkrátka tak, jak ve středověku bývalo zvykem. Interiér je rozdělen tematicky na dvě patra, přičemž kapacita míst je úměrná průměrným rozlohám restaurace.

Personál působí rovněž velmi autenticky. Středověké kostýmy a staročeské výrazy, které při objednávce z jejich úst uslyšíte, dodávají zážitku ve Středověké Krčmě to pravé kouzlo. Povětšinou milé osobnosti číšníků i kuchařů občas bojují s velkým náporem hostů, a tak se může stát, že budete na svou objednávku čekat o něco déle. Za výsledek to však rozhodně stojí.


Celkové hodnocení restaurace Středověká krčma

Restaurace Středověká krčma je podnikem, který byste při návštěvě hlavní moravské metropole měli rozhodně zvážit. Byť se ceny pokrmů drží mírně nad průměrem, zážitek plynoucí z celkové atmosféry tuto skutečnost férově vyrovná. Výsledný verdikt pro tento podnik by se tedy dal nazvat jako průsečík dobrého jídla a genia loci.


Aktuální nabídka a menu od Středověká Krčma

Galerie fotografií Středověká Krčma

Středověká Krčma
Středověká Krčma
Středověká Krčma
Středověká Krčma
Středověká Krčma
Středověká Krčma
Středověká Krčma

Středověká Krčma

Buďte první, tento podnik ještě nebyl uživateli hodnocen

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Restaurace Středověká Krčma - menu, rozvoz, hodnocení, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:


Restaurace podobné Středověká Krčma co stojí za návštěvu

Restaurace U starýho Billa

Restaurace U starýho Billa

Uložit recept!

Restaurace
Kudelova 1853/5, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: omáčky, vepřové maso, kuřecí maso, denní menu, polévky a ostatní typy kuchyně

Kebab Na Mendláku Brno

Uložit recept!

Restaurace
Mendlovo nám. 22/13, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: nápoje, falafel, kebab

Ristorante Pellegrini Brno

Uložit recept!

Restaurace
Nám. Svobody 18, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: vegetarian, pizza, denní menu, alkohol, italská a ostatní typy kuchyně

Restaurace STAVBA Brno

Uložit recept!

Restaurace
Grohova 2, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: nápoje, burgery, tortilly a domácí bagety, denní menu, přílohy a ostatní typy kuchyně

Pizza Pappi Express Brno

Uložit recept!

Restaurace
Veveří 10, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: udělej si vlastní pizzu ø33cm, nápoje, pizza 55cm, udělej si vlastní pizzu ø55cm, hlavní jídla a ostatní typy kuchyně

Restaurace Jednička Brno

Uložit recept!

Restaurace
Přístavní 73, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: vepřové maso, speciality, kuřecí maso, pochutiny k pivečku, burgery a ostatní typy kuchyně

Big Food Point - Purkyňova Brno

Uložit recept!

Restaurace
Purkyňova 116, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: nápoje, hranolky, pizza, box - kuřecí, kebab telecí a ostatní typy kuchyně

Pizza Hut Express Brno

Uložit recept!

Restaurace
Ve Vaňkovce 1, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: křídla, předkrmy, pizza, speciální nabídka 3 velkých pizz (ušetříte až 162 kč), speciální nabídka 2 středních pizz (ušetříte až 88 kč) a ostatní typy kuchyně

Don Antonio Pizza & Burger Brno

Uložit recept!

Restaurace
Optátova 2a, Brno
Možnost rozvozu do 60 minut
Nabídka: tortilly, nápoje, pizza 50cm, přílohy, plody moře a ostatní typy kuchyně

Kde najít informace×