Zdravá špaldová buchta video recept


Zdravá špaldová buchta upečená z kynutého těsta je odnepaměti těsně spjatá s naším národem, což dokazují četná představení buchet v českých pohádkách. Zdravá špaldová buchta se ale od tradičních kynutých buchet trochu liší. Těsto na buchtu se totiž dělá ze špaldové mouky, která je na rozdíl od pšeničné o něco tmavší, má vynikající oříškovou chuť a výživoví poradci jsou z ní nadšení. Spolu s lékaři totiž nejvíce kvitují, že špaldová mouka je bohatá na bílkoviny, vlákninu, vitaminy a minerální látky. Zdravá špaldová buchta se také lépe tráví, snižuje krevní tlak a předchází obezitě.

Zdravá špaldová buchta video receptZdravá špaldová mouka a její recept se těší vysoké oblibě mezi širokou veřejností. Je to díky lahodné oříškové chuti. Špaldová mouka je také více než vhodná pro různá experimentování, protože její chuť je daleko bohatější a zábavnější než u běžných mouk. Unikátní chuť špaldové mouky můžete vyzkoušet právě na tomto receptu na zdravou špaldovou buchtu.


Ingredience: 
3 hrnky špaldové mouky
2 lžíce cukru
5 lžic medu
9 lžic oleje
3 vajíčka
325 ml mléka nebo vody
4 jablka
1,5 mrkve
1 kypřící prášek + 1 lžička jedlé sody
1 lžička skořice
hrst ořechů nebo rozinek

Postup přípravy:
Nejprve očistěte mrkev a oloupejte jablka. Potom je nastrouhejte dohromady do jedné mísy. 
Do druhé mísy vyklepněte vajíčka, přilijte olej, přisypte cukr, promíchejte, přidejte med a pořádně zamíchejte. Poté přilijte mléko, znovu zamíchejte a nalijte do první mísy, kde je nastrouhané jablko a nastrouhaná mrkev. Důkladně promíchejte. 

Prosejte mouku, kypřící prášek, jedlou sodu a sůl a přidejte do mísy. Znovu promíchejte. Přidejte skořici, ořechy a hrozinky, které předem chvíli máčejte ve vodě. 

Těsto na špaldovou buchtu nalijte na předem vymazaný a moukou vysypaný pečicí plech. Rovnoměrně rozprostřete. 

Pečte v troubě ve 180 °C asi 30–40 minut.

Zdravá špaldová buchta upečená z kynutého těsta je odnepaměti těsně spjatá s naším národem, což dokazují četná představení buchet v českých pohádkách. Zdravá špaldová buchta se ale od tradičních kynut...

Sdílejte video s přáteli.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zdravá špaldová buchta video recept , je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×