Velikonoční mazanec video recept


Velikonoční mazanec a jeho recept se ze šuplíku tradičně vytahuje před velikonočními svátky, a proto je nutné velikonoční mazanec nacvičit a umět, k čemuž vám dopomáhej náš videorecept (a bůh, ať je jakýkoliv). Velikonoční mazanec se tradičně pekl na Bílou sobotu, což letos vychází na 16. dubna. Čili v klidu, času je dost. Zde je pár tipů, jak na recept na velikonoční mazanec, které by vám měly pomoct a ulehčit od tohoto krásného úkolu. První věc u receptu na velikonoční mazanec vám bude připadat samozřejmá, ale není. Všechny ingredience mějte po ruce a v pokojové teplotě. V pokojové teplotě mějte i mléko, protože příliš ohřáté by vám zmařilo náročnou práci droždí, které by vůbec nenakynulo. U receptu na velikonoční mazanec je droždí podobně náchylné na sůl, takže ji přidávejte už do směsi mouky. Tohle ale znáte – rozinky namočte přes noc do rumu, nebo použijte jiné kandované ovoce. A nakonec si velikonoční mazanec a jeho recept, respektive jeho těsto, žádá čas. Nechte jej potřebnou dobu kynout, vytratí se tak kvasnicová vůně a přijde krásná mazancova struktura. Hodně zdaru a dobrou chuť!

Velikonoční mazanec video receptIngredience
500 g polohrubé mouky
35 g droždí
3 dl mléka v pokojové teplotě
2 vejce + 1 na potření 
100 g tuku (Hera)
50 g vepřového sádla
150 g cukru krupice
rozinky, mandle
špetka soli

Do jedné mísy nalijte mléko, přisypte cukr a přidejte droždí. Do druhé mísy přidejte 2 žloutky, přisypte cukr a rozšlehejte. Během toho pomalu přilévejte mléko. Přidejte mouku, špetku soli a Heru a sádlo. Pořádně rozšlehejte. Do této směsi vyklopte mísu, ve které máte mléko, cukr a droždí. Vypracujte těsto.

Bílky, které vám zbyly, vyšlehejte se špetkou soli na sníh. Po obrácení nádoby by měly držet vevnitř. Vyšlehané bílky přidejte do těsta. Promíchejte a přidejte rozinky přes noc namočené v rumu a oloupané a na plátky nakrájené mandle.

Přiklopte a nechte 40 minut kynout. Na pomoučněné pracovní ploše těsto rozdělte na dvě části, které dejte samostatně do pečicích misek. Nechte ještě 10 minut odpočinout. Uprostřed udělejte nožem kříž, potřete zbylým vajíčkem a na ozdobu ještě posypte mandlemi.

Ve vyhřáté troubě na 160 °C pečte 40 minut.

Velikonoční mazanec a jeho recept se ze šuplíku tradičně vytahuje před velikonočními svátky, a proto je nutné velikonoční mazanec nacvičit a umět, k čemuž vám dopomáhej náš videorecept (a bůh, ať je j...

Sdílejte video s přáteli.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Velikonoční mazanec video recept , je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kde najít informace×