Sdílet:
Uložit recept!

Restaurace U Labutě

1.9/5 (12 hlasů)

Hodnocení restaurace: Ucházející restaurace s rozvozem jídla.

Adresa: Za Mlýnem 4, Přerov (zobrazit na mapě)


Když se rozhodujete pro Restauraci, obvykle si vybíráte podle několika kritérií. Volíte vysokou kvalitu, příjemné prostředí a inovativní přístup personálu. V naší Restauraci U Labutě z toho nabízíme vše.

Sdílejte obsah s přáteli
U Labutě
U Labutě
U Labutě

Nabídka: polévky, česká, omáčky, vepřové maso, hovězí maso, česká kuchyně, vepřové, hovězí, vepřová žebra a ostatní typy kuchyně

Restaurace U Labutě v Přerově

Příjem objednávek

Úterý:11 - 22
Středa:11 - 22
Čtvrtek:11 - 22
Pátek:11 - 22
Sobota:11 - 22
Nedělě:11 - 15

Restaurace U Labutě se nachází v malém městě Přerov v samém srdci Hané. Tato malá restaurace s penzionem a pivnicí, kterou již od roku 1998 úspěšně vede rodina Šimkova, nabízí výborné gastronomické zážitky za bezkonkurenční ceny. K přípravě pokrmů jsou často využívány sezónní suroviny z lokálních zdrojů. Na jaře se tedy můžete těšit na menu s využitím medvědího česneku z nedalekého lužního lesa, na podzim zase na speciality z tovačovských kaprů. Zaměstnanci a majitelé restaurace U Labutě jsou členy Asociace kuchařů a cukrářů ČR, a také Asociace sommeliérů České republiky. Zdejší profesionalita je vždy zárukou kvality a výborného jídla. V restauraci také ochutnáte výběrová vína, které skvěle doplňují místní vyhlášené pokrmy. Interiér restaurace je velice útulný, posedět si můžete také na nově zbudované prosklené terase. Prostoru restaurace dominuje velký gril, který se nachází mezi stoly. Zde připravují kuchaři některé ze svých specialit přímo před hosty. Od roku 2005 je restaurace také pravidelně zařazována do Maurerova výběru TOP restaurací České republiky. V roce 2012 se dokonce umístila v prestižní TOP 100 nejlepších restaurací v České republice.


Nabídka jídla v restauraci U Labutě

Kontaktní informace

Telefon: +420581736786
Adresa:
Za Mlýnem 4, Přerov
Sociální sítě U Labutě

V jídelním lístku restaurace U Labutě najdeme pokrmy z lokálních a sezónních surovin nebo čerstvého ovoce a zeleniny. Jídla jsou připravovaná co nejšetrnějšími způsoby, aby byla zachována pravá chuť. Nabídku jídel tvoří stále menu a sezónní menu. Ke každému pokrmu obsluha doporučí také vhodné víno. Co se týče sezónních menu, můžete se těšit na jarní speciality z medvědího česneku, jarního hrášku nebo mladého kukuřičného kuřátka. Letní menu zase často doplňuje čerstvé zahradní ovoce nebo lesní houby. Na podzim pak bývá zvykem nabídka specialit z kapra a nesmí chybět ani vyhlášené svatomartinské hody, na které je třeba si rezervovat místa i několik týdnů předem. Ze stálého menu si jako předkrm můžete dát například carpácio z pravé hovězí svíčkové, tataráček z lososa s domácí bruschetou nebo předkrmy z Foie grass. Jako hlavní jídlo doporučuji naprosto vynikající svíčkovou na smetaně s domácím karlovarským knedlíkem. V nabídce jsou také čerstvé ryby, drůbeží, vepřové i hovězí maso. Nechybí však ani bezmasá jídla a saláty. Hlavnímu chodu může předcházet třeba silný domácí hovězí vývar nebo polévka dle sezóny. Nezapomínají ani na sladkou tečku v podobě moučníků nebo zmrzlinových pohárů. K jídlům si můžete vychutnat kvalitní vína vybraná sommeliérem. Restaurace nabízí také možnost objednat si s předstihem celé grilované selátko, krůtu nebo jehně.


Lokalita restaurace U Labutě

Restaurace U Labutě se nachází ve městě Přerov, poblíž jeho historického centra a krásného lesoparku Michalov. Přerov se nachází v Olomouckém kraji. Jeho dominantou je historické centrum tvořené původními hradbami a zámkem, ve kterém se nachází také muzeum. Městem protéká řeka Bečva a potok Strhanec. Tento potok dokonce protéká přímo pod restaurací, na které kdysi dokonce poháněl mlýnské kolo. Zajímavostí Přerova je také rozsáhlé archeologické naleziště s nálezy z dob lovců mamutů. Tyto nálezy si kromě jiného můžete prohlédnout ve zdejším muzeu. Ze severovýchodní části pak obklopuje město přírodní rezervace Žebračka. Jedná se o lužní les, který je skvělým místem na procházky v přírodě.


Ceny a rozvoz restaurace U Labutě

Restaurace si zakládá na čerstvém a správně servírovaném jídle, proto žádným rozvozem nikdy nedisponovala. Nicméně situace, která už dlouho panuje, donutila i zdejší majitele přistoupit k určitým kompromisům. Proto je v době uzavření restaurací možné si jídlo od Labutě objednat až domů. Rozvoz mají vlastní a pouze po Přerově. Při nákupu nad 300 korun je zdarma. Co se týče cen jídel, jsou více než příznivé. Denní menu i s polévkou stojí vždy kolem 120 korun. Oblíbená svíčková na smetaně pak 145 korun. Polévky od 40 korun a další hlavní jídla začínají na 109 korunách.


Hodnocení jídla, prostředí a servisu restuarace U Labutě

Jak už bylo zmíněno výše, jídlo je zde opravdu výborné, připravované s láskou šéfkuchaře a majitelů. Ať už ochutnáte výborné předkrmy z Foie grass, tatarský biftek, filet z candáta s omáčkou barigoule, supreme z kukuřičného kuřátka s ratatouille, full rib eye steak z argentinského vyzrálého hovězího nebo jen českou klasiku, odejdete vždy uspokojení výbornou a vyváženou chutí jídla. Prostředí restaurace je velmi útulné, vždy čisté a udržované. Dobré jídlo se vyjímá na kvalitním nádobí a můžete si jej vychutnat také na kryté prosklené terase, která byla zbudována teprve nedávno, aby bylo možné zvětšit kapacitu restaurace o další místa k sezení. Obsluha je vždy dobře naladěná a velice profesionální. Při příchodu vám číšník nabídne místa k usednutí a pokud nevíte, co si z jídelního lístku vybrat, vždy vám ochotně poradí. Poradí vám také s výběrem vhodného vína ke každému chodu.


Celkové hodnocení restaurace U Labutě

Restaurace působí výborným dojmem už z venku. Zrekonstruovanému domku, ve kterém se nachází, dominuje dřevěné mlýnské kolo, pod kterým protéká potok. Hned při vstupu vás uvítá milá obsluha a při nakouknutí do jídelního lístku chcete ochutnat snad vše. Jídlo je vždy připraveno precizně, ať už přijdete v týdnu na oběd, nebo o víkendu na večeři. Po návštěvě přerovské restaurace U Labutě zjistíte, že skvělé jídlo ve skvělé restauraci opravdu nemusí stát majlant a tento zážitek si může dopřát každý.


Aktuální nabídka a menu od U Labutě

Galerie fotografií U Labutě

U Labutě
U Labutě
U Labutě
U Labutě
U Labutě
U Labutě
U Labutě

U Labutě

Buďte první, tento podnik ještě nebyl uživateli hodnocen

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Restaurace U Labutě - menu, rozvoz, hodnocení, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Kam se rozváží jídlo

Přerov a další...

Sdílejte článek s přáteli!


Restaurace podobné U Labutě co stojí za návštěvu

Kde najít informace×