Sdílet:
Uložit recept!

Restaurace Sůl A Řepa

2.7/5 (15 hlasů)

Hodnocení restaurace: Najíte se, ale gurmánství nečekejte.

Adresa: Bavorova 20, Strakonice (zobrazit na mapě)


Restaurace Sůl a Řepa to je jedinečné propojení gastronomie a přírody. Základ naší kuchyně totiž nezačíná u plotny, ale u našich lokálních farmářů na poli.

Sdílejte obsah s přáteli
Sůl a řepa
Sůl a řepa
Sůl a řepa

Rozváží do: Strakonice
Nabídka: saláty, nápoje, polévky, burgery, přílohy, česká, předkrmy, těstoviny, denní menu a ostatní typy kuchyně

O restauraci Sůl a řepa

Příjem objednávek

Pondělí:11 - 16
Úterý:11 - 16
Středa:11 - 16
Čtvrtek:11 - 16
Pátek:11 - 16
Sobota:11 - 18

Sůl a Řepa je malá restaurace, jež leží v historicky bohaté obci Strakonice na jihu Čech.  Během prvního roku svého působení se stala z tohoto pohostinství vycházející hvězda, kterou lze řadit mezi nejoriginálnější gastronomické koncepty u nás. Ačkoli by se mohlo zdát, že svým umístěním nemůže konkurovat restauracím ve větších městech, opak je pravdou. V roce 2020 byla restaurace Sůl a Řepa zařazena mezi 100 nejlepších restaurací v České republice a v roce 2021 získala ocenění jednoho Zlatého lva.

Jak již napovídá sám název restaurace, primární surovinou, která zde v nabídce pokrmů nikdy nebude chybět, je řepa. Tuto ,,superpotravinu“ vám dokáží naservírovat v jakékoli podobě, která vás jen napadne – vlastně i v takové, která by vás nikdy nenapadla. Zkrátka a dobře, variace řepových pokrmů se zdají být v restauraci Sůl a Řepa nevyčerpatelné a když už si budete myslet, že nic dalšího jednoduše z tohoto kořene vytvořit nelze, místí šéfkuchař vám dokáže, že se pletete.

Rozhodně si však nepředstavujte, že zde vaří pouze z řepy. Jejich nabídka je skutečně rozmanitá, a tak si zde přijde na své milovník masa, vegetarián, vegan, celiatik i fanoušek cukrářských pochoutek. Velkou přidanou hodnotou, na které si restaurace od počátku svého fungování zakládá, jsou suroviny výhradně od místních farmářů, zahradníků, bylinkářů, moštárny, rybářství, sýrárny, vinařství, mlynáře i pivovaru. Sůl a Řepa totiž patří k jedné ze 4 restaurací tvořící spolek ,,Jíme Jih“, jehož hlavním cílem je podpora místních malovýrobců a farmářů.


Nabídka jídla v restauraci Sůl a řepa

Kontaktní informace

Telefon: +420725525824
Adresa:
Bavorova 20, Strakonice
Sociální sítě Sůl a řepa

Sůl a Řepa se nevyhrazuje pouze na jediný typ kuchyně, svou fantazii prolíná napříč několika různými, při zpracování se však snaží být vždy stoprocentně originální a zdejší kuchaři si dávají záležet na nejmenších detailech. A to i při servírování, které svou estetickou chutností zvýší požitek strávníka ještě o kousek více.

Restaurace nabízí stálý formát nabídky v podobě ,,sezonního menu“, které je servírováno každý den bez rozdílu (kromě neděle, kdy je podnik zavřen). V této nabídce dochází přirozeně v průběhu roku ke změnám, přičemž je znát snaha přizpůsobit se požadavkům i možnostem jednotlivých ročních období. V současnosti naleznete v pevném jídelním lístku pokrmy jako např. kulajda, hovězí roastbeef s řepnou paštikou, stroganoff, porchetta, tatarák, rojický kapr, halloumi, trdelník a další.  Ve vybrané dny je možnost objednat si také degustační menu, které je sestaveno ze specialit šéfkuchaře a nápoje od jednoho z místních výrobců.

Vedle sezonní nabídky lze od pondělí do pátku vybírat také z poledního menu, kde je nabízeno vždy čtyři až pět hlavních chodů a jeden druh polévky. Z těchto jídel je v každém dni vždy alespoň jedno označeno symbolem ,,POSTNI SE“, což je název kampaně pro sbírku diakonie Českobratrské církve evangelické, jíž je restaurace Sůl a Řepa ambasadorem – z každého zakoupeného jídla pod značkou kampaně je sbírce odvedeno 15% z částky.

Na svých webových stránkách provozuje restaurace také e-shop, který je tvořen zejména nakládanými a zavařovanými surovinami, které ve své kuchyni podnik zpracovává. K dostání je zde např. mrkvový kečup, nakládané šalotky, houbový olej, fermentovaná mrkev, bazalkové pesto, kimchi, řepa v prachu a další.   


Kde restauraci Sůl a řepa najdete  

Zázemí tohoto jedinečného pohostinství se nachází severozápadně od Českých Budějovic ve městě Strakonice. Zajímavá historie této obce, jež je obývána téměř 23 tisíci obyvateli, láká turisty zejména na své kulturní památky, kterých se zde nachází skutečně mnoho. Každé dva roky se ve městě koná proslulý Mezinárodní dudácký festival, kam se sjíždějí dudáci z celého světa. V roce 2010 byla tato akce pořádána za účasti České komise pro UNESCO.


Rozvoz, výdej a ceny v Sůl a řepa

Online objednávkový systém restaurace je vytvořen skrze platformu Sebou.cz, mimo to si lze jídlo objednat také telefonicky. Objednávky na rozvoz jsou přijímány do 13:30 (od dvou hlavních jídel), přičemž po celých Strakonicích je tato služba zdarma. Jídlo si zákazníci mohou během celé provozní doby vyzvednout taktéž přímo v restauraci.

Ceny poledního menu se pohybují v rozmezí 115 - 140 Kč, polévky jsou zpravidla za 35 Kč – menu boxy jsou započítány již v ceně jídla. Za pokrm ze sezonního menu zaplatí zákazník přibližně 200 – 300 Kč, cena vždy závisí na druhu pokrmu a jeho surovinách. Pro představu je v současné nabídce burger nebo tatarák za 215 Kč, hovězí jazyk za 255 Kč, trdelník za 125 Kč nebo rojický kapr za 285 Kč. Tříchodové degustační menu je nabízeno za 290 Kč.


Hodnocení jídla, prostředí a servisu v restauraci

Vždy originální, netradiční, hravé a velmi chutné – přesně tak lze charakterizovat jídlo, které vám v restauraci Sůl a Řepa naservírují. Chuťová vyváženost sestávající z kombinace surovin, které byste si dohromady možná nikdy nespojili, dodává restauraci charakter odvážnosti, kterou budete chtít zkoušet zas a znova. Kvalita surovin jako takových jde cítit již z prvního sousta, které vložíte do úst, a s následujícími se v této skutečnosti pouze utvrzujete. Zákazníci také často oceňují estetickou stránku pokrmů, za kterou by se nemusely stydět ani ty nejpřednější podniky v naší zemi.

Vybavení restaurace se někomu může zdát trochu obyčejné, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása. Důležité je, že zde mají vždy velmi čisto a je vidět, že se personál i majitelé o podnik starají, jak nejlépe umí. Velkým plusem je otevřená kuchyně, do které můžete z pohodlí vašeho stolu zcela nahlédnout. Co se týče okolí restaurace, někdy zde bývá poněkud rušno, což může některé zákazníky při vychutnávání si svého pokrmu mírně vyrušovat. To však určitým způsobem může kompenzovat příjemný personál, který je většinou zákazníků označován za přátelský, byť (jako každý z nás) občas nehýří úsměvem na kilometry daleko.  


Celkové hodnocení restuarace Sůl a řepa

Podtrženo, sečteno – restaurace Sůl a Řepa je rozhodně podnikem, jehož kulinářský počin by měl každý milovník dobrého jídla alespoň jednou za život ochutnat. Je to zkrátka místo, kde na vás nečeká žádný typický učebnicový pokrm, ale nápaditý gastronomický výtvor, který vás bude lákat vůní, vzhledem i chutí. A krom toho, že se výborně najíte, si můžete s sebou domů odnést rovněž některý z originálně vyráběných produktů z těch nejkvalitnějších surovin.


Aktuální nabídka a menu od Sůl a řepa

Galerie fotografií Sůl a řepa

Sůl a řepa
Sůl a řepa
Sůl a řepa
Sůl a řepa
Sůl a řepa
Sůl a řepa
Sůl a řepa


Buďte první, tento podnik ještě nebyl uživateli hodnocen

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Restaurace Sůl A Řepa - menu, rozvoz, hodnocení, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:


Restaurace podobné Sůl a řepa co stojí za návštěvu×