Sdílet:

Těsto na pizzu recept

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření30 minPočet porcí4 porce

Chceme-li si připravit pizzu sami doma, zjistíme, že je to vlastně velmi snadné. Rajčata, sýr, papriky, protlak nebo špenát, náplň si uděláme podle své chuti. A těsto na pizzu je v podstatě jednoduché.
(celý recept)

Chceme-li si připravit pizzu sami doma, zjistíme, že je to vlastně velmi snadné. Rajčata, sýr, papriky, protlak nebo špenát, náplň si uděláme podle své chuti. A těsto na pizzu je v podstatě jednoduch...

Ingredience receptu

  • 500 g polohrubé mouky
  • 5 lžic rostlinného oleje
  • 25 g droždí
  • špetka cukru
  • 1 lžička soli
  • vlažná voda (asi 250 ml)


Způsob přípravy

Do misky rozdrobíme droždí, přidáme cukr, trochu mouky a vlažnou vodu. Zamícháme a necháme na teplém místě vzejít kvásek.

Ve velké míse pak smícháme polohrubou mouku se solí a olejem a přidáme kvásek. Hněteme a přidáváme postupně vlažnou vodu, až vznikne hladké těsto. Na pomoučeném vále těsto ještě důkladně prohněteme rukama a spojíme do bochánku. Ten přikryjeme čistou utěrkou a necháme v teple kynout tak dlouho, až zdvojnásobí svůj objem. Může to trvat až dvě hodiny.

Pak těsto rozdělíme na čtyři části a z každé uválíme kulatou placku s lehce zvednutým okrajem. Nyní stačí už jen přidat náplň podle své chuti a pizzu upéci v rozpálené troubě.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Těsto na pizzu recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Těsto na pizzu.
Nebo hledejte podobné podle části názvu těsto pizzu .
Hledat podobné recepty na internetu jako Těsto na pizzu


×