Pizza chleba podle Petry Burianové recept
Vítězku televizní show Peče celá země jsem si oblíbila pro její praktičnost, lásku k tradicím i nezištnou ochotu pomáhat druhým. Od prvních dílů pořadu mě přesvědčila o tom, že je skvělá kuchařka, a proto se ráda nechávám inspirovat jejími recepty. Tento, na pizza chleba, u nás často připravujeme jako oběd nebo večeři. Skvělé na něm je také to, že k jeho přípravě lze použít ingredience, které zrovna máte doma a podle nich recept obměňovat.
Ingredience receptu
- 600 g hladké mouky
- 1 kostka čerstvého droždí (nebo cca. 2 sáčky sušeného)
- 400 g vlažné vody
- 6 lžic olivového oleje
- 2 lžičky cukru krupice
- 1 čajová lžička soli
- Nátěrka:
- 2 kelímky zakysané smetany
- 6 stroužků česneku
- sůl
- pepř
- Náplň:
- 2 pórky
- 150 g anglické slaniny
- 150 g strouhaného sýra
Způsob přípravy
Do mísy rozdrobíme droždí, přidáme cukr a lžící z nich umícháme kašičku. Pak přisypeme mouku, přilijeme olivový olej, vodu, sůl a vypracujeme hladké těsto. Mísu přikryjeme čistou utěrkou nebo potravinovou fólií a těsto dáme asi na hodinu kynout.
V mezičase připravíme nátěrku. Smetany vyklopíme do misky, přidáme prolisovaný česnek, sůl, pepř, vše promícháme a je hotovo. Slaninu nakrájíme na kostičky, pórek na kolečka a obě ingredience krátce osmažíme na pánvi, na troše oleje.
Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučený vál a rozdělíme ho na dvě části. Z každé z nich vyválíme placku a tu přetáhneme na plech vyložený pečícím papírem. Pizza chleba potřeme nátěrkou, posypeme slaninou, pórkem, strouhaným sýrem a dáme ho péct do předehřáté trouby na 180 °C. Hotový bude asi za 45 - 50 minut.