Odpalované těsto recept

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření70 minPočet porcí16 porcí

Výroba odpalovaného těsta není úplně snadná, ale dezerty z něj vyrobené jsou nebesky dobré. Odpalované těsto se hodí k přípravě lehounkých větrníků, věnečků, labutí či banánků. Tvary upečené z těsta se ještě horké rozkrojí, jinak by se lámaly. Po vychladnutí se plní šlehačkou nebo jemným krémem, ale také ovocem. Hotové výrobky je dobré zkonzumovat co nejdříve, protože mají tendenci vlhnout. Pustit se do odpalovaného těsta sice chce trochu odvahy, ale trénink dělá mistry, tak s chutí do toho!
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 250 ml vody
  • 100 g másla
  • 150 g hladké mouky
  • 4 vejce
  • špetka soli
  • tuk na vymazání plechu


Způsob přípravy

Do hrnce nalijeme vodu, přidáme sůl, máslo a přivedeme k varu. Jakmile začne voda vřít, vsypeme do hrnce celé množství mouky, kterou ve směsi pečlivě rozmícháme, aby nevznikly žmolky.

Plamen na sporáků citelně snížíme a těsto na velmi mírném ohni za stálého míchání krátce spařujeme. Správně spařené těsto se odděluje ode dna i stěn nádoby a je krásně hladké a lesklé. Když je proces spařování hotový, těsto přemístíme do studené mísy, kde ho dále mícháme a propracováváme, až částečně zchladne.

Do vlažného těsta postupně zapracujeme jedno vejce po druhém, přičemž každé z nich s těstem spojíme, než dáme do mísy další kousek. Vejce by měla mít pokojovou teplotu, aby se s těstem lépe propojovala. Dokonalé těsto musí být hladké, husté a lesklé.

Plech vymažeme tukem nebo vyložíme pečícím papírem. Za pomoci zdobícího sáčku na něj nastříkáme tvary. Troubu rozehřejeme na 200 - 220°C. Do vyhřáté trouby vložíme hrnek s vodou, plech a po dobu 7 minut troubu nesmíme otevírat. Těsto se totiž rychlým zahřátím nafoukne, a kdybychom troubu otevřeli, bylo by po kouzlu.

Po uplynutí sedmi minut teplotu v troubě snížíme a pečivo zvolna dopékáme. Když se jeho povrch zbarví dozlatova, necháme ho v pootevřené troubě ještě 10 minut dosušit.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Odpalované těsto recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Odpalované těsto.
Nebo hledejte podobné podle části názvu odpalované těsto .
Hledat podobné recepty na internetu jako Odpalované těsto


×