Láďa Hruška jablečný koláč recept recept

Redakce Jídlo.cz

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření60 minPočet porcí8 porcí

Recept na jablečný koláč od Ládi Hrušky je lehký a jednoduchý moučník vhodný na snídani, svačinu i večeři. Voní a chutná jablky se skořicí.
 


Jablečný koláč


Když se urodí příliš velká sezóna jablek je potřeba je efektivně zpracovat. Nejlepší formou, jak naložit s jablky je zavařit nebo připravit něco dobrého a sladkého, jako například jablečný koláč. Na jablečný koláč se hodí jablka všech druhů, nejlépe však sladká, která se nemusí tolik doslazovat cukrem, protože mají přirozený vysoký obsah fruktózy.
Recept na jablečný koláč je velmi snadný a dobře se peče. Pochází z pořadu televize Prima Recepty Ládi Hrušky. Po nastrouhání jablek si můžete ze slupek vyvařit sirup, abyste zpracovali celé ovoce. Jablečný koláč se krásně rozplývá na jazyku, je vláčný a jemný. Ocení jej jistě i děti. Skořice je dobrá na trávení a k jablečným receptům nezaměnitelně patří. Formu na recept na jablečný koláč použijte kulatou nebo také můžete využít obdélníkový plech.
Jablka jsou velmi zdravá a mají mnoho vitaminů. Ne nadarmo se říká, že sníst jablko před jídlem je jako vyčistit si zuby. Obsahují vitamin C a také stopové prvky, draslík, hořčík, železo, zinek, měď, křemík a vápník. Mají příznivé účinky na lidský organismus. Nejen, že jsou velmi chutná a obzvláště vděčné ovoce, díky své velikosti a snadné přípravě, ale jsou také dobrá na trávicí soustavu. Působí proti nespavosti, snižují nervozitu a stres a podporují činnost mozku i celkového metabolismu.
Jablka mají dobrý vliv na dásně, čistí je a kyseliny v nich obsažené působí dobře na zuby. Jsou součástí mnoha redukčních diet. Mají vliv na snižování tělesného tuku, dodávají mnoho energie a mají snížený obsah kalorií.
Skořice, kterou recept na jablečný koláč obsahuje, je také velmi zdravá. Posiluje imunitu a působí příznivě na zažívací trakt. Jak skořice, tak také jablka jsou prevencí v zimním období proti respiračním nemocem. Výhodou jablek je, že vám vydrží dlouho. Stačí je dát do lednice nebo také zavařit. V receptu na rychlý jablečný koláč můžete použít i jablka nastrouhaná a dopředu zavařená. Stačí jen otevřít sklenici a koláč je na světě.
Máslo by mělo být nejméně 80%. Nepoužívejte rostlinné margaríny, ale vsaďte na klasické živočišné máslo, které je velmi dobré a zdravé. Jestliže držíte dietu, můžete v receptu na jablečný koláč cukr nahradit přírodními sirupy nebo sladidly, jako je stévie či čekankový sirup nebo med.  


Počet porcí závisí na velikosti formy. Jestliže chcete mít určitý počet porcí, musíte vědět, jak velká je vaše forma. Standardní koláčové formy, které se používají v domácnosti, měří přibližně 23 – 25 centimetrů a počet porcí je zpravidla 12 – 16. Jestliže chcete mít porcí více, stačí zvýšit dávku, kterou použijete na těsto a také počet jablek.
Recept na jablečný koláč nevyžaduje příliš dlouhou dobu na přípravu. Nejdelší čas vám zabere loupání a strouhání jablek. Samotné pečení trvá přibližně dvacet pět minut, takže společně bude příprava receptu na jablečný koláč trvat asi hodinu. Máslo by mělo být změklé, aby se dalo snadno vmíchat do sypkých ingrediencí.


(celý recept)

Ingredience receptu

  • 1 prášek do pečiva
  • 0,5 hrnku cukru
  • 1 hrnek hladké mouky
  • 1 hrnek hrubé mouky
  • 1 lžíce skořice
  • 1 vanilkový cukr
  • 8 ks jablek
  • 125 g másla


Způsob přípravy

Nejprve si oloupejte slupku z jablek a nastrouhejte na struhadle. Směs jablek prosypejte skořicí a částí cukru.

Sypké ingredience si smíchejte dohromady a přidejte kousky másla.

Kulatou formu na pečení si vyložte papírem na pečení. Poté vezměte sypkou směs a dejte část do formy, pak přisypejte část jablek. Ingredience postupně střídejte, dokud nebudete mít prázdné misky.

Troubu si předehřejte na 165 stupňů a vložte formu do trouby. Pečte, dokud koláč nezezlátne přibližně 25 minut. Ingredience se krásně propojí a mokřejší jablka zavlhčí suché části, takže vznikne jednolitá hmota.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Láďa Hruška jablečný koláč recept recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu láďa hruška jablečný koláč .
Hledat podobné recepty na internetu jako Láďa Hruška jablečný koláč


×