Kuřecí nudlová polévka recept

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření60 minPočet porcí4 porce

Kuřecí nudlovou polévku má rádo stejně lidí, kolik si na ní pochutná, takže
téměř každý. Tomu, komu nechutná kuřecí nudlová polévka, vřele doporučujeme tento recept, protože samotná konzumace super polévky se rovná procházce slunným podzimním dnem, kdy jste zachumlaný do teplého svetru a upíjíte z termosky horký čaj.

Lze jen těžko souhlasit s polévkami z pytlíku, v nichž jsou nudle gumové a kousky kuřete chutnají jako samotná smrt. Google vám na po zadání dotazu najde mnoho obrázků kuřecích polévek, ale u žádné z nich nemáte pocit, že byste ji chtěli hned sníst. Stejně tak podezřelé recepty na kuřecí nudlovou polévku jsou ty, které doporučují vařit kuře do bodu, kdy je nepoživatelné a vy ho musíte vyhodit. Získá se sice silný vývar, ale zároveň se tímto přístupem plýtvá surovinami a vsaďte se, že by se vaše babičky v hrobě obracely. Na druhou stranu některé recepty nabízejí kuře povařit jenom zlehka, aby se náhodou nerozvařilo. I když se to zdá jednoduché, tak v přípravě kuřecí nudlové polévky je potřeba všechny tyto věci vybalancovat.

V zimě, která naprosto dostává svému jménu a která po příchodu domů ještě několik dlouhých minut štípe, dává pořádná polévka jako jediná věc smysl.
Tento recept je v zásadě minimalistický. Vývar je zhotoven jen z kuřecího masa a cibule. Nudle mají patřičnou šířku, aby se dobře jedly a tolik neklouzaly. Skvělý trik, který vaši polévku povýší do vyšších kulinářských světů, spočívá v tom, že kuře před přidáním do vody osmahnete a cibulku zpěníte. Chutě se tím výborně prohloubí a polévka vykouzlí krásně zlatou barvu. A robustnější chutě polévka bude mít, i když se příprava tímto trikem zkrátí. Z pouhou hodinu vytáhnete za mrazivých zim eso z rukávu v podobě kuřecí nudlové polévky a vaši blízcí budou šťastní.

Níže uvedený recept můžete dělat přesně podle návodu, ale můžete si jej i sami upravit tak, aby vám lépe vyhovoval. Neumíte si představit kuřecí vývar bez pórku nebo česneku? Přidejte je. Třeba jedna cibule se dá docela dobře nahradit jedním pórkem. Když se trochu odvážete, můžete přidat například květák nebo zelené fazole. Zkuste všechnu zeleninu nakrájet na kostičky, aby byl výsledný estetický dojem dokonalý. A jestli vás nudí nudle, zkuste špecle, rýži nebo kapání. Polévka bude vždy nádherná.
Pokud máte dostatek času, kuře by před vařením mělo mít pokojovou teplotu.
(celý recept)

Ingredience receptu

 • 1 lžíce rostlinného oleje
 • 1 velká cibule, nasekaná
 • 1,5 kg velké kuře, nebo kuřecí části
 • 2 litry vody
 • 1 bobkový list
 • 2 čajové lžičky soli
 • čerstvě mletý pepř
 • 1 velká mrkev, nakrájená na kostičky
 • 1 velký stonek celeru, nakrájený na kostičky
 • sušené vaječné nudle, široké
 • 1 lžíce petrželky, nasekané (nebo kopr)


Způsob přípravy

Vývar si připravujte ve velkém 5litrovém hrnci. Na středně vysokém plameni zahřejte rostlinný olej. Přidejte cibuli a duste ji 3 až 4 minuty, dokud na okrajích nezačne hnědnout. Přidejte kuře nebo kuřecí části a duste, dokud také lehce nezhnědnou.

Přidejte vodu, bobkový list, sůl a trochu čerstvě mletého černého pepře. Přiveďte k varu. Snižte teplotu a odstraňte nečistoty, které se na hladině objeví. Částečně duste po dobu asi 20 minut.

Kuřecí části přesuňte na talíř, aby trochu vychladly. Vývar přeceďte přes jemné sítko. Jestli chcete naprosto čitou polévku, tak umyjte hrnec. Vývar vraťte do hrnce a opět přiveďte k varu. V tomto okamžiku kuřecí polévku ochutnejte. Pokud vám bude připadat málo slaná, buďte s dosolováním opatrní, ale i s ostatním dochucováním. Polévka musí být jemná.

Přidejte na kostičky nakrájenou zeleninu a duste ji, dokud nebude měkká. Přidejte nudle a vařte je podle návodu na obalu. Zatímco se toto vaří, odstraňte z kuřete kůži a oberte maso.

Jakmile jsou nudle uvařené, přidejte obrané maso a ohřívejte, dokud nejsou není teplé. Podávejte ozdobené koprem nebo petrželkou.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Kuřecí nudlová polévka recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Kuřecí nudlová polévka.
Nebo hledejte podobné podle části názvu kuřecí nudlová polévka .
Hledat podobné recepty na internetu jako Kuřecí nudlová polévka

Kde najít informace×