Jednoduché těstoviny podle Marthy Stewartové recept

Redakce Jídlo.cz

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření30 minPočet porcí4 porce

Podle samotné autorky Marthy Stewartové je recept na jednoduché těstoviny z jednoho hrnce trochu divný. Podstata totiž vězí v tom, že všechny suroviny plus suché těstoviny dáte do velké pánve a všechno prostě uvaříte. Ano, na nejvyšší míru zjednodušený postup přípravy tohoto receptu na jednoduché těstoviny se velmi podobá německému eintopfu nebo španělské paelle. V žádném případě nejde o vysokou gastronomii, ale jako rychlá a snadná večeře poslouží výborně. Těstoviny z jednoho hrnce se dají ještě kombinovat s mnoha různými ingrediencemi, takže se třeba můžete domluvit s dětmi, co do nich dát, a tím si zaručeně všichni pochutnat.


Jednoduché těstoviny z jednoho hrnce ale skrývají jednu nevýhodu. Tím jsou ve výsledku měkčí těstoviny než ty, které byste vařili separé, protože se prostě nehledí na ideální dobu přípravy každé suroviny zvlášť. Tuto nevýhodu receptu na těstoviny z jednoho hrnce ale spolehlivě vyvažují výhody. Maximálně omezíte čas strávený u plotny, chutě jednotlivých surovin se dokonale prolnou v robustní pokrm, který je rovněž velmi vydatný, a nakonec do receptu můžete dát podle svých chuťových preferencí téměř cokoliv. Například ančovičky tomuto receptu dodávají slanost a nádech moře. Fantazii se meze nekladou.


Martha Stewartová je v Americe nesmírně oblíbenou ženou. Je to hlavně díky tomu, že moderuje tamní obdobu českého pořadu Sama doma. Za velkou louží je symbolem péče o domácnost a vaření. Vydala několik bestsellerů a založila ženský časopis. Podle jejích rad se prostě v USA vaří, stará o domácnost a zahradničí. Opuštěným hospodyňkám na širých amerických předměstích nahrazuje kamarádku a její hlavní rada zní – jednoduše. V tomto duchu je koncipovaný i tento recept na jednoduché těstoviny, tak vzhůru na něj, a dobrou chuť!


(celý recept)

Ingredience receptu

  • 350 g sušených linguine nebo spaghettini
  • 350 g cherry rajčat
  • 1 cibule
  • 3 stroužky česneku
  • 2 lžičky kapar
  • 1/4 lžičky chilli vloček
  • 4 filátka ančoviček
  • 1 velká hrst lístků bazalky
  • 2 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 1 lžička soli


Způsob přípravy

Rajčata nakrájejte na čtvrtky nebo půlky, cibuli s česnekem na tenké plátky, kapary slijte a propláchněte vodou. Potom přidejte chilli vločky, ančovičky, bazalku, olej, sůl, pepř a máslo. Nakonec zalijte vodou a zprudka přiveďte k varu.

Při vaření těstoviny občas míchejte. Vařte do doby, až se vyvaří tekutina. Zabere to cca 8 až 10 minut.

Nakonec dosolte podle chuti a posypte parmazánem.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jednoduché těstoviny podle Marthy Stewartové recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu jednoduché těstoviny podle marthy stewartové .
Hledat podobné recepty na internetu jako Jednoduché těstoviny podle Marthy Stewartové


×