Jednoduchá buchta ze salka recept recept

Redakce Jídlo.cz

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření45 minPočet porcí10 porcí

Ti z vás, kteří doma máte mlsouny, mají velkou výhodu. K snídani či ke svačině jim můžete upéct třeba buchtu. Může to být tvarohová buchta, kefírová buchta nebo jablečná buchta. A aby buchta nebyla obyčejná, můžete ji vylepšit salkem... tradá a z obyčejné buchty je spíše zákusek!


Jak proměnit jednoduchou buchtu v luxusní zákusek?


Jednoduchá buchta ze salka a její recept se na internetu objevuje také jako „zakázaná buchta”. Proč zakázaná? Nejspíš proto, že ji tvoří hříšně dobrý krém. Ale nač jí odolávat, když můžete své jazýčky dokonale rozmazlit? Jak později podle ingrediencí poznáte, jedná se v tomto případě o opravdu jednoduchou buchtu. Jednoduchá buchta ze salka má základ v úplně jednoduchém těstě, které připravíte ze základních surovin, vylijete na plech a upečete.
Korunu buchtě nasadíte až po jejím upečení, kdy na ni rozetřete krém. Ten už je dražší, co se ceny ingrediencí týče a chuťově mnohem bohatší. I vaši rodinu takhle můžete pořádně překvapit. Protože zatímco na začátku to bude vypadat, že opravdu pečete jen obyčejnou suchou buchtu k snídani, k odpolední kávě jim naservírujete vkusný zákusek. Také vás chuť jednoduché buchty ze salka překvapí.
Na krém budete mimo jiné potřebovat jednu plechovku salka, kterou potřebujete proměnit na karamel. Místo dlouhého vaření konzervy se sladkým mlékem doporučujeme koupit karamelové salko. To sice vyjde cenově o něco dráž, ale zase ušetříte peníze za vynaloženou energii při vaření. Tímto se jednoduchá buchta ze salka a její recept usnadní.


Tipy na vylepšení:


- Salko nevařte, nýbrž kupte už hotový karamel. 
- Než na buchtu nanesete krém, zlehka ji na celé ploše potřete marmeládou nebo povidly.
- Jednoduchou buchtu ze salka dejte před podáváním do lednice kvůli krému, ve kterém je tvaroh a máslo.
Kolik času vám příprava jednoduché buchty zabere a kolik vytvoříte porcí?
I s dobou pečení vám příprava buchty zabere 45 minut, a proto se řadí k opravdu rychlým dezertům. Z jednoho plechu získáte přibližně 10 porcí. Jejich velikost však můžete upravit podle sebe. Klidně můžete krájet menší kousky, aby zbylo opravdu pro všechny. Vzhledem k vynikající chuti se po jednoduché buchtě ze salka jen zapráší.
Jednoduchá buchta ze salka, která se taktéž označuje jako „zakázaná buchta” v sobě kombinuje jednoduchost základního těsta a bohatou chuť luxusního krému. Je opravdu výjimečná a vaši strávníci na ni jen tak nezapomenou. Je proto lepší mít konzervu karamelového salka vždy v zásobě. Dobře si zapamatujte i recept na jednoduchou buchtu ze salka, protože až dáte ostatním ochutnat, budou ho chtít taky. 


(celý recept)

Ingredience receptu

 • Na těsto si připravte:
 • 1 hrníček polohrubé mouky
 • 1 hrnek krystalového cukru
 • 1 prášek do pečiva
 • 3 středně velká vejce v pokojové teplotě
 • 1 hrnek mléka
 • půl hrnku rostlinného oleje
 • 3 polévkové lžíce kakaa
 • Na krém si připravte:
 • 1 konzervu karamelového salka
 • 1 celé máslo (250 g)
 • 1 vaničku tvarohu (250 g)
 • Na posypání:
 • 1 tabulku čokolády dle vlastního výběru


Způsob přípravy

Rozehřejte si troubu na 170 °C.

Smíchejte mouku s kypřícím práškem a sypkou směs na chvíli odložte stranou.

Ušlehejte vejce s cukrem.

Postupně do směsi zapracujte mléko, olej a kakao.

Na závěr do těsta vmíchejte polohrubou mouku s kypřícím práškem.

Těsto vylijte na vymazaný plech a pečte v troubě asi 25 minut.

V čase, kdy se buchta peče v troubě, stihnete připravit chutný krém, a to tak, že smícháte (klidně mixérem) změklé máslo s karamelem a tvarohem.

Po upečení nechte buchtu vychladnout, teprve až potom ji potřete krémem a krém posypte nastrouhanou čokoládou. V tomto případě je na vás, jestli zvolíte hořkou, mléčnou nebo bílou čokoládou. Všechny varianty chutnají skvěle.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jednoduchá buchta ze salka recept recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Jednoduchá buchta ze salka .
Nebo hledejte podobné podle části názvu jednoduchá buchta salka .
Hledat podobné recepty na internetu jako Jednoduchá buchta ze salka


×