Focaccia sendviče na piknik recept

Lukáš Svítil

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření120 minPočet porcí12 porcí

Velmi důležitým a možná tím nejdůležitějším elementem v tomto receptu je těsto na focacciu. Postup na výrobu chlebového těsta, který v tomto dlouhém receptu na sendviče představíme, vychází z receptu na chleba rolnického. A to není vůbec složitý postup. Nebudete muset těsto dlouho válet a hníst, spojí se za necelých pět minut, nakyne tak za hodinu a po krátkém druhém nakynutí jej krásně upečete v miskách pomazaných máslem, což na focaccie vytvoří nádherný křupavý blonďatý přeliv. A je to jediný recept na domácí chleba, který když začnete v čtyři odpoledne, tak v sedm jej k večeři máte hotový.

V tomto receptu na těsto chleba focaccia nebudou potřeba různé speciální mouky nebo tvarovací nástroje. Nebudete se muset zabývat studenou nebo pomalou fermentací, obejdete se bez různých podpůrných prostředků a tak dále. Žádná z těchto technik se v tomto receptu neobjeví, a tak žádný strach. Udělejte si těsto na focacciu doma a vaše sendviče povýšíte zase o patro výš. Nemluvě o spokojených a saturovaných přátelích na společném pikniku.

Kupovat sendviče na piknik s přáteli může být v konečném součtu docela drahé. Udělat si sendviče z focaccii doma vyjde určitě levněji, což možná není to nejdůležitější. Tou přidanou hodnotou, kterou byste měli ocenit, je daleko větší chutnost a lahodnost těchto sendvičů. Je tomu tak nejenom proto, že použijete svoje domácí těsto, ale nakombinujete suroviny na náplň tak, aby byl poměr čerstvých, slaných, křupavých a kyselých surovin vyladěn na nejlíbeznější tón vašich chutí. Pojďme tedy na to!

Porce se budou samozřejmě lišit podle toho, jak focacciu krájíte. V tomto receptu je nakrájená na 12 malých až středních sendvičů. Pro každého člověka můžete počítat s 1 až 2 kousky. Podle vašeho času a vytížení si při výběru postupu přípravy těsta můžete vybrat z následujících možností. Těsto necháte odpočívat 1 až 1,5 hodiny při pokojové teplotě, nebo ho necháte přes noc v lednici, nebo při pokojové teplotě 10 hodin.
Chcete-li získat tradičnější chuť focaccie, před upečením ji posypte 1 lžící nasekaného nebo mletého čerstvého rozmarýnu.
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 520 g hladké mouky
  • 2 čajové lžičky soli
  • 1 čajové lžičky droždí
  • 2 šálky vlažné vody
  • 4 lžíce olivového oleje
  • šupinatá mořská sůl


Způsob přípravy

Ve velké misce smíchejte mouku, sůl a droždí. Přidejte vodu. Pomocí gumové stěrky míchejte, dokud se voda nevstřebá a nevytvoří se vláčné lepivé těsto. Zakryjte utěrkou nebo plastovým obalem. Nejrychlejší postup: Odložte na teplé místo na 1 až 1,5 hodiny, dokud se nezdvojnásobí. Přes noc v lednici: V chladničce těsto nechejte přes noc 8 až 10 hodin. Přes noc v pokojové teplotě: V tomto případě použijte místo vlažné vody vodu pouze studenou. Při pokojové teplotě těsto nechte odpočívat 10 hodin.

Až bude těsto připraveno, nalijte 3 polévkové lžíce oleje na plech s vyšším okrajem. Pro zvýšení nepřilnavosti můžete použít pečicí papír.

Troubu rozehřejte na 220 stupňů Celsia.

Pomocí dvou vidliček vytáhněte těsto z mísy tak, že jej podeberete. Potom nakloňte mísu na stranu a při vyndavání těsta otáčením mísy vytvarujte kouli. Těsto přendejte na plech a vyválejte v oleji, aby se celé obalilo.

Těsto teď nechte 20 minut odpočívat v případě, že jste použili nejrychlejší metodu kynutí nebo jste ho nechali přes noc při pokojové teplotě. A 1 hodinu jej nechte odpočívat, pokud jste jej měli přes noc lednici.

Přendejte na plech a těsto roztáhněte až k okrajům. Pokud se těsto vzpouzí, nedejte se, musí být rozprostřené až k okrajům.

Posypte šupinatou mořskou solí a pečte na 220 stupňů 20 až 25 minut, dokud nebude focaccia lehce nafouklá a zlatavá. Vyndejte z trouby a nechte vychladnout. Okraje nemusíte okrajovat. Nakrájejte tvary sendvičů, jaké se vám líbí.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Focaccia sendviče na piknik recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Focaccia sendviče na piknik.
Nebo hledejte podobné podle části názvu focaccia sendviče piknik .
Hledat podobné recepty na internetu jako Focaccia sendviče na piknik

Kde najít informace×