Sdílet:

Domácí cider recept

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření4000 minPočet porcí1 porce

Cider je v zásadě jablečné víno, alkoholický nápoj odpovídající obsahem alkoholu dvanácti- až třináctistupňovému pivu. Cider je přitom vhodný i pro celiaky, neboť neobsahuje lepek, a naopak má vysoký obsah vitamínu B. Cidery mimochodem v minulosti, ale i v současné době pravidelně konzumují britští námořníci, patří také k často konzumovanému alkoholu v anglosaském světě obecně.
(celý recept)

Ingredience receptu

  • 22 litrů jablečného moštu
  • 2 vanilkové lusky nebo balíček vanilkového cukru
  • 2 tyčinky celé skořice
  • 1/4 lžičky mleté skořice
  • Cider kvasnice
  • 1 kg cukru krystal


Způsob přípravy

Vanilku, tyčinky skořice a mletou skořici povařte v troše vody tak, aby se koření pořádně vyluhovalo.

Do připravené kvasné nádoby nalijte jablečný mošt, přidejte cukr a vyluhované koření i s vodou, ve které jste jej povařili. Vše promíchejte, přidejte cider kvasnice a znovu vše řádně promíchejte.

Kvasnou nádobu uzavřete víkem, osazeným kvasnou zátkou. Kvasnou nádobu umístěte do místnosti o teplotě 20-24C°. Cider obvykle kvasí po dobu 3 týdnů. Jakmile přestane kvasná zátka „bublat“, je kvasný proces u konce (zkontrolovat lze pomocí cukroměru nebo oeschelemetru).

Takto vykvašený cider je potřeba kvalitně čířit, aby zbytkové kvasinky a nečistoty klesly na dno kvasné nádoby. Čířit lze pomocí čířícího prostředku nebo tepelným šokem (kdy se nádoba umístí na chladné místo).

do nachystaných čistých lahví a do každé lahve přidejte 1 lžičku cukru. Lahve plňte tak, aby bylo od hrdla 5 cm volného prostoru.

Cider skladujte na chladném a temném místě. Svoji plnou chuť získá, když jej necháte před konzumací 3 měsíce zrát (ale samozřejmě jej můžete konzumovat i hned).


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Domácí cider recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Domácí cider.
Nebo hledejte podobné podle části názvu domácí cider .
Hledat podobné recepty na internetu jako Domácí cider


×