Chia Puding - zdravá svačinka recept

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Doba vaření20 minPočet porcí1 porce

Zamilují si ho i vaše děti! Výborná zdravá svačinka, plná vitamínů, má úžasnou chuť a můžete ho kombinovat s různým ovocem. Je to svačinka, díky které se budete cítit spokojeni, nasycení a nabití energií po celý den! Podle počtu porcí si vezměte jakékoliv sklenice do kterých nalijete mandlové mléko (nebo jakéhokoli mléko, které byste chtěli), přisypte semínka chia a med (nebo jakékoli jiné sladidlo, které byste chtěli). Sladidlo můžete také vynechat, pokud ho chcete sladit pouze polevami z mixovaného čerstvého ovoce, sušeným ovocem nebo čokoládovými lupínky. Podle množství vsypaných semínek si můžete hrát s konzistencí pudingu a najít tu, která se vám nejvíce vyhovuje. Doporučuji směs mléka a semínek promíchat dokud se všechna chia semínka nespojí s mlékem. Pak počkejte několik minut, než se chia puding usadí a znovu promíchejte. Tím zajistíte, že se v lednici semínka od mléka neoddělí. Zkontrolujte jestli se semínka příliš k sobě nelepí, podle potřeby co cca 20 min pořádně promíchejte.


(celý recept)

Ingredience receptu

  • Na každou porci:
  • 2 lžíce chia semen
  • 1/2 šálku mandlového mléka nebo jiného mléka
  • 1 lžička medu nebo jiného sladidla, volitelně
  • Jahody nebo jiné ovoce pro zdobení, záleží na vaší kreativitě


Způsob přípravy

Nalijte přísady do sklenic a dobře promíchejte. Nechte stát 2-3 minuty a pak se velmi dobře promíchejte, dokud neuvidíte shluky semínek.

Sklenici zakryjte a uložte ji v chladničce přes noc nebo po dobu nejméně 2 hodin. Jednou za čas je potřeba směs pořádně promíchat.

Až bude puding hotový, můžete ho nahoře ozdobit rozmixovaným ovocem a přidat několik kousků ovoce v celku. Variací tohoto snacku je opravdu mnoho a je jen na vaší chuti jaké kombinace použijete.


Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Chia Puding - zdravá svačinka recept, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Chia Puding - zdravá svačinka.
Nebo hledejte podobné podle části názvu chia puding zdravá svačinka .
Hledat podobné recepty na internetu jako Chia Puding - zdravá svačinka

Kde najít informace×