Způsoby, jak ozdobit Velikonoční vajíčka

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Velikonoce se neodvratně blíží. Jako každý rok opět budeme zdobit Velikonoční vajíčka pro případné koledníky, či jako dekorace do bytu. Už víte, jak je budete zdobit vy? V tomto článku naleznete nejrůznější způsoby, jak vajíčka netradičně a neokoukaně ozdobit.

1. (Sladká) posypka
Tento způsob je velice jednoduchý, ale zároveň efektivní. Navíc perfektně zabaví děti!

Vajíčka nejprve natřeme či ponoříme do lepidla a poté je můžeme obalit v jakékoli posypce, která bude vypadat efektivně! Použít můžeme třpytky, flitry či dokonce luštěniny anebo korálky.

2. Obmotávání
Vajíčka postupně natíráme lepidlem a obmotáváme různými bavlnkami. Výsledek opravdu stojí za to!


3. Louhování
Pokud chceme jednobarevná vajíčka, můžeme si pomoct i přírodninami, které nám zaručí krásnou barvu. Navíc můžeme na vejce obtisknout i nějaký ten lísteček.

Na vajíčka obtiskneme lístek, či nějakou jinou přírodninu a poté přes ně natáhneme starou punčochu. Na obou koncích pevně zavážeme. Takto připravená syrová vajíčka vložíme do hrnce s horkou vodou a vaříme kolem 2 hodin. Pro červenou barvu můžeme použít červenou řepu či červenou cibuli, pro zelenou travinu, pro žlutou kurkumu… Možností je spousta a s barvičkami si v kuchyni můžeme pohrát.

4. Fixa
Obzvláště na bílých vejcích vyniknou tenké linky fixy. Tou můžeme vejce zajímavě pokreslit, použít můžeme nejrůznější vzory či barvy.

5. Barvy
Můžete improvizovat a místo fix či pastelek použít jakékoli jiné barvy. Poté můžete vymyslet stylové designy, které sklidí vlnu úspěchu.

6. Vosk(ovky)
Tradiční způsob, kterým můžeme vajíčka zdobit. Nad svíčkou si rozpustíme klasickou voskovku, kterou hrotem špendlíku tečkujeme a zdobíme vajíčko. Vypadá to fantasticky, musíte ale zůstat trpěliví a mít pevnou ruku.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Způsoby, jak ozdobit Velikonoční vajíčka, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Způsoby, jak ozdobit Velikonoční vajíčka.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: způsoby,, jak, ozdobit, velikonoční, vajíčka.


×