Zhubněte díky správnému držení těla…

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Dlouhý lockdow a sedavé zaměstnání není zrovna optimální pro naši figuru a zdravou páteř. Pouhá změna držení těla vám může pomoci zhubnout i zásadně zlepšit zdraví. Zároveň přejdete nepříjemnému bolení zad. Držení těla velmi ovlivňuje to jak působíte na okolí, ale má i velký vliv na váš metabolismus, vývoj svalové hmoty a zakřivení celého těla. Nepodceňujte to jak sedíte, stojíte a chodíte.

Stop hrbení z kancelářské práce

Mnoho znás má špatné návyky při sezení u celodenní práce s počítačem. Začněte více vnímat to jak sedíte, pokud vám uši sahají daleko za předek ramen, potom máte shrbená záda. Dále je třeba brát v patrnosti, zda máte pokleslá a zakulacená ramena a příliš vystrčenou bradu. Zkontrolujte si svůj posed a přesvědčte se, že tomu tak není.

Pokud máte často shrbená záda, tak se vaše lopatky otevírají více než obvykle, což jim brání správně fungovat. Výsledek jsou ztuhlá záda a ramena při práce. Zároveň diky hrbení u počítače blokujete vnitřní orgány a ty se dostávají do nerovnováhy, což může později vést ke chronickým zdravotním problémům a křivé páteři. Díky správnému sezení zapojujete oporné svalstvo a tím je posilujete.

Při sezení je dobré se podívat na sebe z profilu a přesvědčit se , že jsou vaše uši, střed ramen a pánev v jedné svislé linii jdoucí vaším tělem. Pokud máte ramena příliš vystrčená dopředu, možná máte shrbená záda. Druhý extrém je pokud sahají vaše ramena daleko za uši, nazývá se to syndromem plochých zad. Pro spávné sezení je dobré si uchovat neustálou pozornost v jaké pozici se vaše tělo nachází.


Stop hrbení při chůzi

Myslíte si, že děláte dobře, když při chůzi narovnáváte záda a vypínáte hruď? Jste na omylu, zakřivení zad v dolní části zad, díky kterému tímto postojem dochází, způsobí to, že váš zadek a břicho vyčnívají více než obvykle, což může vést ke špatnému postoji. Tento postoj se obvykle nazývá syndrom plochých zad. Tohoto zlozvyku je někdy složité si všimnou a pokud chcete začít držet své tělo správě, v začátcí to vyžaduje vaše plné soustředění.

Správný postoj ve stoje vyžaduje to abyste neohýbali vaše záda, ramena a krk. Můžete začít trénovat doma, kdy se opřete o rovnou zeď a zdi by se měly správně dotýkat vaše lopatky, hlava, zadek a paty. Správnému držení těla dospějete vyváženým těžištěm těla a vyrovnáním ramen s ušima, správně by měly být v jedné linii. Brada by měla být lehce dolů a zatažená a rovná kolena a zatažený zadek. Díky tomu se vyvarujete ohnutí v bederní oblasti zad. Dejte si pozor abyste si nepletli syndrom plochých zad se správným držením těla.

Správné držení těla vám může pomoci zhubnout

Správné držení těla vyžaduje naprostou vědomost a trochu námahy a má velký vliv na to, které svaly tělo při stání a při sezení používá. Díky správnému držení těla začnete využívat svaly, které při špatném držení těla vůbec nepoužíváte. Ve výsledku to znamená, že nejen napravujete své držení těla, ale zároveň stimulujete svaly a napomáháte svému metabolismu, což vede k hubnutí. Správné držení těla má tedy velmi příznivý efekt na vaši image i jídelníček. Správné držení těla může pravděpodobně také zabránit bolestivému křivení pánve, které způsobuje pokles vnitřních orgánů, což může vést ke snížení schopnosti těla zpracovávat a vylučovat odpad a to přece nechceme.

Pokud chcete aby se vám dobře dýchalo, dodržujte správné držení těla, protože, pokud máte shrbená záda, nemůžete přijímat obvyklé množství kyslíku. Trpíte častou únavou, váš pracovní výkon je nic moc, může za to špatné držení zad, protože neblaze ovlivňuje nervový systém a činnost srdce.

Ricottové knedlíčky s chřestem a zeleným česnekem

Ricottové knedlíčky s chřestem a zeleným česnekem


Pokud patříte mezi milovníky sýru, musíte rozhodně vyzkoušet tento recept.


Kuřecí steak s chřestem a krémovou česnekovou omáčkou

Kuřecí steak s chřestem a krémovou česnekovou omáčkou


Sezóna chřestu klepe na dveře. Vyzkoušejte tento low carb recept.


Chřestová polévka

Chřestová polévka


Chřestu není nikdy dost. Taky tak zbožňujete tuto futuristickou zeleninu?


Domácí seitan

Domácí seitan


Připravte si doma tuto veganskou alternativu masa.


Kokosové kari s mungo fazolkami

Kokosové kari s mungo fazolkami


Jaro je ideální roční období pro nastartování metabolismu. S tímto receptem to zvládnete.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zhubněte díky správnému držení těla…, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Zhubněte díky správnému držení těla….
Nebo hledejte podobné podle části názvu: zhubněte, díky, správnému, držení, těla….

Kde najít informace×