Zdravý životní styl, není to nic složitého!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Jak na to?
Máme pro vás několik rad a tipů, které vám se změnou pomohou.
Co je možná to nejdůležitější, je být v psychické pohodě. Pokud prožíváte nějaký stres, strach nebo máte problémy, pokuste se je co nejdříve vyřešit, třeba i za pomoci odborníka.
Poté začněte se změnou stravy. Základní pravidlo zní – nepřejídat se. Dále je důležité dbát na to, co jíme. Vyřaďte smažená jídla, sladkosti, slazené nápoje, solené oříšky, brambůrky a jiné nezdravé pochutiny. Neznamená to, že si je nemůžete už nikdy dopřát, ale jen výjimečně. Do jídelníčku zařaďte hodně čerstvé zeleniny a také ovoce. Ovoce místo sladkostí, můžete i sušené (,ale nepřehánět to), také ořechy + semínka zahánějí chuť na sladké. Doporučují se vlašské, lískové, mandle, dále slunečnicová a dýňová semínka, len a sezam. Tím můžete posypat různé saláty. Dušená zelenina je pak dobrá k obědům a večeřím nebo jako příloha. Pokud jste zvyklí jíst hodně masa, omezte ho. Maso dvakrát, maximálně třikrát týdně a vybírat méně tučné – tzn. kuřecí, krůtí. Zařaďte do jídelníčku ryby, jak mořské, tak sladkovodní. Možná si říkáte, co budete vlastně jíst? Vyzkoušejte luštěniny a jiné druhy příloh než doposud. Vynikající a bohaté na vitamíny + minerály jsou například jáhly, pohanka, quinoa, ovesné vločky, bulgur a kuskus. Z luštěnin stojí za zmínku červená čočka, cizrna, sója a fazole. Ještě bychom mohli zmínit tuky – omezte živočišné, používejte olivový nebo kokosový a na smažení spíše řepkový.
Samozřejmě je potřeba pohyb. Najděte si takový, který vám nejlépe vyhovuje a praktikujte ho co nejčastěji v týdnu. Dobré jsou dlouhé procházky v přírodě, běh, jízda na kole, plavání, a nebo posilování či kolektivní cvičení jako je pilates, aerobic, jóga, atp.

Pokud si stále nevíte rady, navštivte web Danči Hájkové
Zde najdete mnoho užitečných rad a informací jak na zdravý jídelníček, čeho se vyvarovat a co naopak dodržovat. Dále se například dozvíte jak zhubnout břicho i jiné partie. Pokud máte pocit, že jste od přírody lenoši, poradí vám, jak se rozpohybovat v hubnutí pro lenochy. A nakonec můžete vyzkoušet některé zdravé recepty.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zdravý životní styl, není to nic složitého!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: zdravý, životní, styl,, není, nic, složitého!.

Kde najít informace×