Zdravá vůně vánoc - koření

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už od začátku prosince naše domovy voní zapálenými svíčkami, jehličím nebo purpurou, ale hlavně čerstvě napečeným cukrovím. O jeho charakteristickou vůni se postaralo především přidané koření. Vůně vanilky, hřebíčku, anýzu, zázvoru a mnoha dalších druhů, je právě pro vánoční cukroví typická.

Ale nejenže nám toto cukroví tak chutná, díky svému koření nám přináší i přírodní lék. Jak a v čem je jednotlivé koření prospěšné, na to se teď podíváme.

Hřebíček

Je známým a osvědčeným prostředkem proti bolesti zubů, může pomoci i při bolestech hlavy. Také podporuje správné trávení.


Anýz

Možná dobře znáte anýzem aromatizovaný destilát, francouzský pastis. Ale samozřejmě se jím dá ochutit vánoční cukroví. Anýz je prospěšný střevům, pomáhá při menstruačních křečích a při kašli.

Kurkuma

Doporučuje se při nachlazení a při prevenci Alzheimerovy choroby. Podporuje správné trávení a prospívá játrům. Také se vědci zabývají zkoumáním jejího dobrého vlivu při léčbě rakoviny.

Nové koření

Také prospívá trávení a pomáhá i při žaludečních potížích. Dodává chuť svařenému vínu a mleté se přidává do cukroví, nebo do sladkého pečiva vůbec.

Badyán

antibakteriální účinky, prospívá trávení. Pomáhá nám i při revmatismu a při kolikách. Svou vůní trochu připomíná anýz.

Vanilka

Bez vůně vanilky by nebyly Vánoce. A navíc, již staří Aztékové věřili, že podporuje srdeční činnost, odstraňuje únavu a dodává vitalitu.

Sušený zázvor

Působí proti nevolnosti, pomáhá při artritidě, podporuje imunitní systém. Také přispívá k udržení správné hladiny cukru v krvi.

 

Kdy jindy bychom si měli dopřát potěšení z dobrého (a zdravého) jídla, než právě o vánočních svátcích. A nejlepší vánoční cukroví je stejně to, které upečete doma. Vaše děti se třeba rády připojí. Stačí najít ty správné recepty, nakoupit potřebné suroviny včetně všeho koření, a příjemná vůně vánoc vám prostoupí celý byt. Užijte si to voňavé vánoční pečení, a ať je váš předvánoční čas plný radostí a pohody.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zdravá vůně vánoc - koření, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Zdravá vůně vánoc - koření.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: zdravá, vůně, vánoc, koření.


×