Zdravá štědrovečerní večeře!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Zdravá, ale stále chutná štědrovečerní večeře? Zhubněte přes Vánoce!

Novoroční předsevzetí, které obvykle nebývá naplněno. O svátcích nemusíte nutně přibrat, ba naopak – dokonce svou váhu ještě snížit. Stačí provést pár jednoduchých obměn. 

Kyselý salát
Bramborový salát je sám o sobě velmi výživný, skládá se z prosté vařené zeleniny a vajec. Nevhodná ingredience je však tučná majonéza. Místo ní, můžete salát pouze zalít kyselou vodou z nálevu od okurek. Lze nahradit i ochuceným jogurtem s bylinkami, nebo kořením. 

(Ne)smažené řízky
Pokud se nutně nechcete vzdávat letité tradici řízku, mám pro vás dobrou zprávu! Smažit lze i bez oleje, a to v troubě. Jednoduše řízky obalte přesně tak, jak jste zvyklí. Do směsi strouhanky můžete přikápnout i trochu olivové oleje pro větší křupavost. Takto předpřipravené řízky rozprostřeme na pečící plech vystlaný pečícím papírem. Pečeme na 200 °C, po chvíli můžeme ubrat. Čekáme, dokud se maso neupeče a na povrchu vznikne zlatá krustička. To trvá přibližně 25 minut.


Alkohol
Důvodem, proč mnohdy přibíráme, je nadmíra alkoholu. Pokud si ho nemůžete odpustit, zkuste to kompenzovat přidáním např. rumového aroma do dezertu.

Dezert
Hlídejte si svou porci. Můžete ochutnat od všeho trochu. Pokud sladké milujete, můžete si připravit pochoutky s menší dávkou tuku a cukru, které budou stejně delikátní!

Zeleninové (a ovocné) šťávy
Pokud doma máte odšťavňovač (nebo ho má nachystaný Ježíšek), máte vyhráno. I kdyby ne, nezoufejte. Stačí zeleninu rozmixovat a přecedit. Odšťavnit lze takřka vše, co najdete doma ve spíži. Oblíbené jsou mrkvové šťávy, jablečný a hroznový mošt a další.

(Cukr)oví
S cukrovím je to podobné jako s dezerty. Můžete ochutnat, pochválit, ale nepřejídat se jím. Snažte vyhledávat druhy s menším obsahem cukru. Jedinečné, ale zároveň zdravé jsou například hrudky z hořké čokolády a ořechů.

Aktivita?
Přes den, ještě před samotnou večeří, můžete zajít na menší procházku a nakrmit zvířátka v lese různými zbytky. A i při vaření v kuchyni spálíte nějaké ty kalorie!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zdravá štědrovečerní večeře!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Zdravá štědrovečerní večeře!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: zdravá, štědrovečerní, večeře!.


×