Zařaďte do svého dne zelený čaj!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Že zelený čaj nemá žádné benefity? To jste na omylu!

Pokud nejste milovníky čajů, můžete si nechat zelený čaj vylouhovat, přidat led, citron a pít během dne jako ledový čaj. Po přečtení článku jeho zařazení do svého dne určitě zvážíte. 

Při výběru čaje poté dbejte na kvalitu nebo můžete využít zelený čaj v kapslích, kde je opět důležité hlídat si kvalitu doplňku. 

Pojďme ale na slibované benefity.


Dodává energii


Zelený čaj, podobně jako káva, vám dodá energii. Oproti kávě, která vás nabudí téměř po vypití, má zelený čaj pozvolnější účinek. Kvalitní kávy mají sice více obsahu kofeinu oproti čaji, kdy šálek obsahuje mezi 35 až 80 mg kofeinu. I přes nižší obsah kofeinu vám zlepší koncentraci a podpoří funkci mozku. proto je pití zeleného čaje ideální v době, kdy pracujete, učíte se nebo máte nějaký úkol, který vyžaduje vaši maximální pozornost. 

Zlepšuje kondici a zdraví


Zelený čaj například může pomoci i snížit riziko proti rakovině. Pitím zeleného čaje v přiměřeném množství vám nemůže ublížit, ale můžete z něho těžit. Čaj je totiž skvělým přínosem pro naše zdraví. 

Podporuje také naši imunitu, což oceníme hlavně teď, kdy počasí vybízí k onemocnění. Pitím zeleného čaje potlačíte virusy a zabráníte tvorbě infekcí.

Pomáhá s hubnutím


Tento přínos zeleného čaje oceníte nejspíše nejvíce, protože buďme upřímní, zdraví by sice mělo být na prvním místě, ale často to tak není a jde nám spíše o celkový vzhled a skvělou postavu.

Pití zeleného čaje může pozitivně ovlivnit právě hubnutí, kdy redukuje tuky při správném jídelníčku a zařazení pohybu. Může pomoci nastartovat váš metabolismus a působí termogenicky. 

Samozřejmě pitím čaje záhadně nezhubnete ani nenaberete kilogramy svalů, ale může to být skvělým doplňkem a třešničkou na dortu do vaší diety a změny životního stylu.

Budete šťastnější


Mezi pozitivní účinky zeleného čaje patří také to, že pomáhá bojovat se stresem, takže se budete cítit více klidní a mít dobrou náladu. Také vám zlepší spánek, což ovlivní následující den, kdy budete sršet energií, a tak si dobrou náladu udržíte.

Tak nečekejte a začněte se zeleným čajem!


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Zařaďte do svého dne zelený čaj!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Zařaďte do svého dne zelený čaj!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: zařaďte, svého, dne, zelený, čaj!.

Kde najít informace×