Vyrobte si vánoční dekorace

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Už jste unavení ze všech těch ozdob, které se prodávají za draho a vypadají pořád stejně? Můžete to vzít do vlastních rukou a vytvořit si ručně vyráběné vánoční dekorace. Nejen, že vás samotné vyrábění naplní vánoční náladou, budou ale také mnohem originálnější a kolikrát vypadají lépe.

Adventní věnec


Výrobě adventního věnce můžete věnovat celé odpoledne, ale i mnohem méně. Záleží, kolik jste ochotni zainvestovat. Můžete nakoupit jen svíčky a zbytek sehnat v přírodě či doma. Věnec pak vytvoříte svázáním větví natrhaných z keřů. Nebo můžete nakoupit i samotný věnec, různé doplňky a podobně. Z přírodních surovin se bude hezky vyjímat usušené plátky pomerančů, šípky, skořice, můžete věnec zaplnit větvemi jehličnanů, nebo například nasbírat šišky a přes noc je nechat usušit na topení, aby se rozevřely. Pak je jen přilepíte k věnci.

Ozdoby na stromek


Opět zde jistě využijete usušené plátky pomeranče. Dále můžete na větve uvázat červené stužky, nebo si vyrobit slaměné postavičky. Pokud chcete tyto ozdoby ozvláštnit, samozřejmě můžete obalit jednotlivé ozdoby třpytkami. Stejně tak můžete obalit polystyrenové kuličky a zavěsit je. Pokud máte rádi dřevo, vytvořte si malé plochy, na které pak můžete malovat nebo vypalovat vánoční motivy.

Větve do vázy


Pěknou dekorací je pár větví natrhaných do vázy, na které můžete zavěsit ozdoby, řetězy a podobně. Hodí se například na stůl jako krásný doplněk.


Šišky s ozdobami


Ze šišek, které jsou již otevřené, můžete také vyrobit krásné dekorace. Kromě zavěšení na stromek je můžete obrátit špičkou nahoru, posadit je na pevnější dno a na každou šupinu nalepit malou pozlacenou kuličku. Nahoru posadíte hvězdu a dekorace v podobě stromku je na světě.

Vystřihovánky pro děti


Zajímavou dekorací mohou být i různé vystřihovánky, kterými můžete zabavit své děti. Můžete si stáhnout například betlém z papíru, který vytisknete, vystřihnete a společně složíte. Fantazii se meze nekladou.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vyrobte si vánoční dekorace, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Vyrobte si vánoční dekorace.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: vyrobte, vánoční, dekorace.

Kde najít informace×