Vygruntujte si domov octem

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Všichni se asi shodneme na tom, že je ocet výborné ochucovadlo. Pro své vlastnosti, zejména pro obsah kyseliny octové, je však i pomocníkem v domácnosti k nezaplacení. Běžně seženete ocet s 8% kyseliny octové. Ta má vynikající čistící účinky. Rozpouští vodní kámen i dlouholetou špínu.

Na úklid celého domu si vystačíte s octem!


Už jste si někdy spočítali, kolik vás stojí úklid vašeho domu? Že ne? A tipovali byste někdy, že ho lze zmáknout za cca 15 korun? Opět ne? Tak vidíte, možné to je! Ušetříte a k tomu budete těžit z celé škály výhod. Ocet je nejen levný, nýbrž i účinný. Dezinfikuje, neutralizuje zápach, nevyvolává alergie a není zátěží pro životní prostředí. Zkrátka a dobře stojí za to vykašlat se na běžné čistící prostředky a vyzkoušet úklid jenom s octem.

OCET versus celý arzenál mycích prostředků


Úsporu vašemu rodinnému rozpočtu může přinést právě ocet. Které čistící prostředky nahrazuje? Nahradí:

-Čistící prostředek na podlahy.
-Prostředek na mytí oken.
-Leštič skla.
-Mycí prostředek na koupelny i kuchyně.
-Osvěžovač vzduchu.
-Sprej do bot.
-Prostředek na čištění pračky i myčky.
-Prací prostředek.
-Změkčovač vody.


Když budeme počítat za každý výše uvedený mycí prostředek cca 60 Kč (některé pořídíte i za víc), jsme na částce přes 500 Kč. OCET VÁS NEBUDE STÁT ANI DVACKU!

Další výhody použití octa


Ocet je ekologický. Klidně můžete dále kupovat drahé čistící prostředky, které se ohlížejí na životní prostředí. Ovšem všimněte si, že součástí každého takového prostředku je právě ocet! Tak nač vyhazovat peníze? Ocet dále není karcinogenní a nevyvolává alergické reakce. Dezinfikuje. Oblíbí si ho tedy ti, kteří chtějí čistotu bez zbytečné chemie. Alergici i milovníci přírody.

A jde se uklízet!


Okna krásně vyleštíte s kyblíkem vody s přídavkem mýdla a octa. Na finální leštění použijte čistý ocet v rozprašovači a papírovou utěrku.

Barvy plovoucí podlahy oživíte, když do vody na vytírání přidáte ocet.

Plochy v koupelně a v kuchyni budou krásně dezinfikované a bez vodního kamene. Navíc na nich nezanecháte zbytečně moc chemie, jako tomu bývalo u běžných čistících prostředků. Právě díky své nezávadnosti lze ocet použít pro dezinfekci zvířecích klecí, pelíšků a misek.

Ocet neutralizuje pachy v celé domácnosti. Hravě s ním vymyjete vnitřek lednice, aniž byste se museli bát o její obsah. Díky octu od vodního kamene pomůžete vaší pračce, myčce i varné konvici.

Použijete- li ocet na čištění záchodu, nemusíte mít strach, že tím narušíte bakterie ve vašem septiku.

Tak co, ještě váháte, zda-li to s octem máte zkusit?


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vygruntujte si domov octem, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Vygruntujte si domov octem.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: vygruntujte, domov, octem.


×