Vaříte rádi, nebo jen proto, že je to nutné?

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Když vidíme někoho vařit, hned na první pohled se pozná, jestli je to pro něj potěšení, nebo jen nutné zlo. A to nejen podle „výsledku“, ale i podle způsobu jakým k této činnosti přistupuje. Patříte mezi ty, pro které je vaření zábava a koníček, nebo patříte do té druhé skupiny? Upečete si raději pizzu doma, nebo si ji objednáte v pizzerii? Samozřejmě občas všichni zajdeme do restaurace na dobrý oběd nebo si objednáme jídlo na které máme chuť i s donáškou domů. Ale většinou si asi vaříme sami.

Možná láska nebo neláska k vaření souvisí s přístupem k jídlu vůbec. Pro někoho je to obřad a radost, příležitost pro příjemné posezení s rodinou nebo přáteli, a pro někoho jen nutnost, důležitá k přežití.

Ale pokud patříte mezi ty, kteří vaří rádi a s chutí, držíte se starých osvědčených receptů, nebo občas zkoušíte nové recepty, experimentujete s kořením a s dalšími ingrediencemi? Vaření může být velká zábava a kolik kuchařů, tolik způsobů.

Pokud máte vy nebo někdo z rodiny nějaká dietní omezení, tak je domácí kuchyně asi na denním pořádku. Dnes už se téměř každá ingredience, na kterou jste alergičtí, nebo ji netolerujete, dá nahradit podobnou. Existují speciální obchody, speciální kuchařky, každý si může najít to, co je pro něj vhodné a co mu chutná. A vlastní invence a fantazie při vaření se tu obzvlášť cení.


Výhodou vaření doma je samozřejmě také to, že je úspornější. Navíc protože sami nakupujete suroviny, vybíráte si ty nejvhodnější, a vždy víte, co do jídla dáváte. Sami si můžete upravit svůj jídelníček tak, aby byl vyvážený a nutričně hodnotný. A v neposlední řadě, aby vám chutnal.

Pokud vaříte pro rodinu, zkuste občas zapojit partnera nebo větší děti a takto společně strávený čas si můžete opravdu užít. Třeba se nemusíte držet striktně receptů a dáte přednost improvizaci, nakonec z toho může vzniknout vaše nově oblíbené jídlo. Vaření prostě skýtá mnoho radostí a pokud opravdu „musíte“ doma vařit, proč to nepovýšit na užitečnou činnost, která vás navíc bude i bavit. Což takhle překvapit rodinu exotickým jídlem, receptů je spousta, nebo upečete slavnostní dort pro rodinnou oslavu?

A jestli se vám opravdu každý den vařit nechce? Uvařte si najednou více porcí a nechte je zamrazit. Nebo se zkuste ve vaření střídat s partnerem.

Receptů na jednoduchá i složitější či speciální jídla jsou opravdu tisíce. Takže o inspiraci nouzi mít nebudete. Stačí obstarat si potřebné suroviny, najít si recept a pustit se s chutí do vaření. Spokojení strávníci to určitě ocení. A uklidit pak v kuchyni mohou přece oni.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vaříte rádi, nebo jen proto, že je to nutné?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vaříte, rádi,, nebo, jen, proto,, nutné?.

Kde najít informace×