Vánoční pohoda na těle i na duchu? Vyzkoušejte jógu!

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Běh, posilovna ani cyklistika vás neláká a na rychlé cvičení v tělocvičně se spoustou dalších párů očí, které cítíte na svém těle, to není nic pro vás? Pokud toužíte po pohybu, zároveň i po vyladění vaší postavy a nemalých zdravotních výhodách nějakého toho cvičení, pak pro vás máme přímo životní styl, který uklidní vaši mysl, protáhne vaše tělo a zdravotně vás vylepší. Začít s jógou totiž není nemožný cíl v žádném věku.

Podnikněte výpravu do říše jógy
Když se začnete o jógu zajímat rázem zjistíte, že to rozhodně není jen pár cviků opakujících se stále dokola. Jóga má několik velmi zajímavých směrů a typů, ve kterých se tak může najít dle svého životního rytmu i smýšlení skutečně každý – od dítěte, přes těhulky až po seniora. Power jóga, Hatha, Anusara, Bikram i jóga pro otěhotnění – to je jen skromný výčet možností, jak se ve své mysli i tělesné schránce cítit v rovnováze, skvěle a fit. Chcete se protáhnout, ulevit od migrén či bolesti zad, nebo jen toužíte po zklidnění a uvolněném dýchání? Stačí se pro první orientaci porozhlédnout v knihovně či na internetu a pak navštívit pár ukázkových lekcí, poradit se přímo s lektorem nebo skouknout pár internetových lekcí. Ano, moderní jóga se totiž vůbec nemusí odehrávat jen v tělocvičně, ale své první hodiny jógy si můžete vyzkoušet i v klidu a soukromí domova, přímo ve vašem obýváku.

Jak správně začít?
Rozhodně není dobré ani kurzy jógy lámat přes koleno. Počkejte, až niterně dozrajete k bodu, že skutečně opravdově zatoužíte po tom, zakusit radost z klidu, pevné tělesné schránky a rovnováhy, kterou vás jóga provede. Pokud se rozhodnete pustit se do jógy naplno, rozhodně není na škodu shlédnout pár videí a poznat tak zprostředkovaně, do čeho jdete. Pro první skutečné krůčky je však důležité svěřit se do rukou zkušeného lektora, který vás naučí správnému dýchání i provádění cviků. Pokud se totiž cviky naučíte špatně, jen obtížně se pak později budete zafixovaným chybám odnaučovat.


Jóga aneb co vás čeká
Někoho první krok do neznámá straší a leká, a tak jej raději vůbec nepodnikne, což by v případě jógy byla rozhodně škoda. A přitom se opravdu není čeho bát. Chcete-li s jógou začít, určitě vaše kroky povedou do kurzu pro začátečníky, takže se nemusíte bát, že byste nestíhali či nechápali, navíc, zkušený lektor či lektorka umí každého citlivě a klidně přivést k lásce k tomuto pohybu i způsobu života. Na cvičení budete potřebovat jen pohodlné oblečení, karimatku a láhev s vodou. Každé cvičení jógy začíná pomalým a klidným protažením pro zahřátí svalů a cvičení může začít. Na hodinách jógy se nikam nespěchá, harmonie těla i mysli je velmi důležitá a rozhodně se více vyznává kvalita než kvantita. Lektor předvádí jednotlivé jógové pozice a následně opraví případné chyby. Každý však cvičí do svých vlastních limitů, jóga rozhodně není o překonávání bolesti či rekordech. Cvičení musí být vždy příjemné a zábavné a každý cvik, který se vám v józe podaří ocení vaše tělo i mysl.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vánoční pohoda na těle i na duchu? Vyzkoušejte jógu!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: vánoční, pohoda, těle, duchu?, vyzkoušejte, jógu!.

Kde najít informace×