Vánoce nemusí být kalorickou bombou!

Dana F.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Vánoce jsou pro většinu lidí to nejhezčí období v roce, období klidu a pohody. Avšak v posledních letech je to spíše hon za drahými dárky, kdy nás masírují média a obchodní řetězce. V práci se musí před koncem roku zůstávat déle, aby se vše stihlo, a nakonec není čas ani na pečení cukroví. Jasně, v dnešní době už se dá koupit, ale víte z čeho je připravené? Dost často se jedná o vysokokalorické náhražky, které našemu tělu neprospívají. A ti co poctivě pečou, kolik toho nakonec bez výčitek snědí?

Jeden nebo dva kousky
Tak dejme tomu, že máme napečeno nebo nakoupené cukroví. Vyskládané pěkně na talíři. Tak a teď u žen nastává to dilema – mám si dát jeden nebo dva kousky nebo to sežrat všechno…. Existuje opravdu málo bytostí ženského pohlaví, které by neměly výčitky po snězení více kousků cukroví. Muži, ti se tím netrápí. Snědí na co přijdou, no a když ztloustnou, koupí si větší kalhoty!

Vánoce bez výčitek
Pokud jste ti, co nechtějí přes Vánoce přibrat, ale chtějí mlsat..máme pro vás několik rad a tipů. Existují totiž varianty cukroví, které jsou nízkokalorické a dokonce zdravé. Jedná se tzv. raw cukroví. Co si pod tím představit? Raw znamená čerstvé, tepelně nezpracované. Tím pádem se toto cukroví nepeče. Ve většině případů se dělají kuličky ze sušeného ovoce, kokosu či oříšků. To se pouze rozmixuje a vytvaruje se požadovaný tvar. Je to snadné, rychlé a veliká dobrota. Můžete vyzkoušet pár druhů a uvidíte, zda vám raw cukroví zachutná. Pokud si však nedokážete Vánoce bez klasického cukroví představit, upečte ho. Zde můžete zvolit zdravější variantu, pokud zaměníte klasickou mouku za celozrnnou, cukr za med či agávový sirup či třtinový cukr.
A co Štědrovečerní večeře? Bramborový salát a kapr je klasika, jak to udělat zdravější? Nejdříve se podívejme na salát. Zde můžete místo klasické majonézy použít light variantu a dát jí půl na půl s bílým jogurtem. Vynechejte šunkový salám a máte hned o několik kalorií méně. Kapra můžete připravit na přírodno, čímž nenasaje tolik tuku. A kapra vybírejte mladšího, není tolik tučný.
Chlebíčky a jednohubky taky budou? Ve většině rodin se ještě po večeři baští jednohubky a chlebíčky ve velkém. Pak je člověku těžko a jde spát úplně přecpaný. Zde se dá také oblehčit. Na veku můžete namazat lučinu, na ni čerstvá rajčata a trochu light majolky, bazalku na ozdobu. Pomazánky na jednohubky mohou být také nízkokalorické, ale výtečné. Stačí rozmixovat černé olivy, kapary s bazalkou a olivovým olejem. Nebo povařit červenou čočku, osolit, slít, přidat olivový olej, rozmixovat. Stejně tak červené fazole. (Koření podle chuti.) Receptů je opravdu mnoho a některé jsme pro vás na našem webu připravili.  Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Vánoce nemusí být kalorickou bombou!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Vánoce nemusí být kalorickou bombou!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: vánoce, nemusí, být, kalorickou, bombou!.


×