Valentýnské mlsání: které potraviny servírovat zamilovaným?

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Svátek lásky a náklonnosti, to je den svatého Valentýna, který každoročně připadá na 14. února. Letos ho oslavíme v pondělí, a pro příznivce tohoto výjimečného svátku máme pár tipů, čím uctít své milované a blízké. 

Odpůrci dne zamilovaných se často ohánějí tím, že se jedná o import z Ameriky, ve skutečnosti však jde o svátek evropský. Svatý Valentýn, který je po světě uctívaný jako patron zamilovaných, žil pravděpodobně ve 3. století našeho letopočtu. Působil jako biskup v jihoitalském městě Terni a v době raného křesťanství to neměl zrovna lehké. On se však ve své víře nevzdával a zval lidi, aby ho následovali. V oblibě měl zejména mladé páry, které obdarovával malými kytičkami a odtud pramení i dnešní zvyk dávat ženě v den sv. Valentýna květinu. 

I když Valentýn za propagaci své víry zaplatil životem, jeho osud neupadl v zapomnění a my si dnes připomínáme tohoto světce krásným svátkem. Pokud se v pondělí necháte unést vlnou romantiky, přinášíme vám několik tipů, co pro milované a blízké připravit. Vždyť ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem

Tipy na potraviny, které zahrají na romantickou notu

Jahody a šampaňské


Tradiční atributy zamilovaných filmů jsou jahody se šampaňským a není to náhoda. Alkoholický nápoj s bublinkami navodí správnou atmosféru a rozproudí krev. Jahody zase obsahují zinek, který zvyšuje hladinu testosteronu a flavonoidy, jež podporují prokrvení i produkci hormonu štěstí. 

Čokoláda

I tato báječná potravina je známá jako životabudič a afrodiziakum. Je však třeba sáhnout po kvalitním kusu, s vyšším obsahem kakaa. 

Borůvky

Obsahují antioxidanty, které napomáhají detoxikaci těla, umí ale víc. I tyto krásně modré bobuloviny zvyšují cirkulaci krve, a tím zvyšují chuť na lásku. Servírovat se dají jako dezert nebo chutné smoothie.

Vanilka

Toto sladce vonící koření potěší smysly, zlepší náladu a v mnoha zemích se používá při léčbě impotence i snížené chuti na milování. 

Zázvor

Prohřívá organismus, pomáhá prokrvovat intimní partie a konzumenti zázvoru tak snadněji dosahují vyvrcholení. Čokoládový brownie koláč

Čokoládový brownie koláč


V tomto dezertu se skrývá pořádná porce čokolády, která zaručeně zvedne náladu.


Šumivá zázvorová limonáda

Šumivá zázvorová limonáda


Ideální nealko nápoj pro den všech zamilovaných, to je limonáda ze zázvoru.


Domácí vanilková zmrzlina

Domácí vanilková zmrzlina


Klasika, která nikdy nezklame. To je vanilková zmrzlina, jež chutná dobře samotná i s horkým štrůdlem.


Tropické borůvkové smoothie

Tropické borůvkové smoothie


Nápoj plný zdraví, který zvedne náladu a posílí organismus.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Valentýnské mlsání: které potraviny servírovat zamilovaným?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: valentýnské, mlsání:, které, potraviny, servírovat, zamilovaným?.


×