Valentýn netradičně doma. Vyznejte lásku jídlem!

Alena B.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Letos budou oslavy dne všech zamilovaných v poněkud komornějším duchu než jak je běžně zvykem. Romantická večeře v restauraci není díky protipandemickým opatřením na pořadu dne. Na druhou stranu však odpadá stres s tím, zda člověk stihne rezervovat stůl pro dva v oblíbené restauraci. I když zavření restauračních zařízení mnohým udělalo čáru přes rozpočet, není třeba věšet hlavu. Svátek všech zamilovaných si lze užít i doma a pro své milované připravit dokonalé valentýnské menu. Poradíme vám jak na to.

Ať už jste nebo nejste příznivci oslav svatého Valentýna, potěšit blízkou osobu dobrým jídlem se vždycky vyplatí. Dokazuje to i známé rčení, které míní, že láska prochází žaludkem. Stačí se jen trochu připravit a váš večer bude dokonalý.

Vaření ve dvou

Při výběru skladby valentýnského menu se vyvarujte tučných a těžkých jídel. Ta totiž organismus utlumí a na vášeň můžete rovnou zapomenout. Ani pokrmy časově náročné na přípravu nejsou dobrou volbou. Zvolte raději recepty snadné, rychlé a svůj protějšek zapojte do příprav slavnostní večeře. Společné vaření totiž může fungovat jako pěkná předehra pro nadcházející večer. Nechte partnera nakrájet zeleninu, dejte mu lžičkou ochutnat omáčku, pusťte si příjemnou hudbu a otevřete láhev vína. Určitě vám práce půjde mnohem lépe od ruky a zažijete hezké chvíle. 

Jídlo co rozpálí vášně

Není žádným tajemstvím, že některé potraviny mají afrodiziakálních účinky a dokáží člověka naladit na milostnou notu. Zakomponujte je proto do vašeho menu. A které to jsou? V našem výčtu vám přiblížíme alespoň některé z nich. 


Chilli: toto koření vás doslova rozpálí. Ostré chilli v sobě obsahuje látku kapsaicin, která podporuje prokrvení organismu, včetně sliznic. A to platí nejen pro sliznice nosu, očí, uších a pusy, ale také pro sliznice intimních partií. Chilli také stimuluje produkci endorfinů, tedy hormonů štěstí, a těch nikdy není dost. 

Zázvor: podobně jako chilli, také zázvor pokrmy zostra okoření a podpoří prokrvení těla. V asijských zemích platí už po staletí za spolehlivé afrodiziakum, protože činí člověka citlivějším, a tím zintenzivňuje prožitek při milování. 

Káva: tento nápoj pozvedne náladu, podpoří prokrvení a produkci hormonu štěstí - serotoninu. Výzkumy také ukazují, že muži, kteří denně pijí dva až tři šálky kávy, mají mnohem menší problémy s erekcí než ti, kdo tomuto černému nápoji neholdují. 

Granátové jablko: po rozkrojení toto ovoce připomíná ženský pohlavní orgán a už v antice bylo granátové jablko považováno za elixír lásky. Šťáva z něj zvyšuje sexuální apetit. 

Čokoláda: napříč historií byla čokoláda považována za symbol vášně a není to jen kvůli její jedinečné chuti. Čokoláda povzbudí náladu, podpoří prokrvení, ale také probudí fantazii, a to není při romantické večeři na škodu. 

Artyčoky: zelenina, která by díky svému vzhledu klidně mohla zdobit truhlíky na oknech, je pro naše zdraví velmi prospěšná. Kromě obsahu vitamínů a látek upravujících zažívání, umí podpořit i tvorbu ženského hormonu estrogenu, ale také apetit. Ať už ten na jídlo, či na milostné hrátky. 

Jídlo dokáže navodit příjemné pocity, ale zapomínat se nesmí ani na pití. K valentýnskému menu se skvěle hodí zejména lehká perlivá vína a jako digestiv lze servírovat šálek silné kávy pro povzbuzení. 

A co uvařit? V naší galerii naleznete tipy na recepty, z nichž lze poskládat dokonalé valentýnské menu pro večer plný romantiky. Italská rajčatová polévka

Italská rajčatová polévka


Okořeňte tuto chutnou polévku trochou chilli a vytvořte tak dokonalý předkrm pro valentýnské menu.


Pečený losos s chřestem

Pečený losos s chřestem


S lososem nikdy nesáhnete vedle. Jeho příprava je snadná a společně s chřestem, který je též považován za afrodiziakum, bude losos dokonalým hlavním chodem.


Pečené artyčoky  s perlovými cibulkami

Pečené artyčoky s perlovými cibulkami


Tento recept můžete servírovat jako předkrm nebo hlavní jídlo. Artyčoky strávníky skvěle naladí na romantickou notu.


Vařené krevety se zázvorem

Vařené krevety se zázvorem


Zde trefíte dvě mouchy jednou ranou. Krevety i zázvor probudí smysly a chuť na večer plný romantiky.


Brownies s čokoládou

Brownies s čokoládou


Hříšně dobrý dezert bude skvělou tečkou romantického valentýnského večera.


Čokoládová zmrzlina

Čokoládová zmrzlina


Dokonalé valentýnské menu skvěle uzavře kopeček zmrzliny. Samozřejmě té čokoládové!Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Valentýn netradičně doma. Vyznejte lásku jídlem!, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: valentýn, netradičně, doma., vyznejte, lásku, jídlem!.


×