Sdílet:

Úklid koupelny

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Nebaví vás úklid koupelny? Je to pro vás úmorná dřina? Nemusí to tak být. Nabízíme praktické tipy a rady pro jednoduchý a rychlý úklid koupelny.

Připravte se
Pro úklid budete potřebovat čisticí prostředky, houbičku, hadr, libovolně stěrku, papírové utěrky. Na hůře dostupná místa jsou vhodné kartáčky nebo vatové tyčinky. Určitě je vhodné používat gumové rukavice, ať si ochráníte své ruce.

Dělejte víc věcí najednou
Úklid koupelny a toalety (a je jedno jestli je její součástí, nebo je ve zvláštní místnosti, uklízejte vždy obojí dohromady) není snadnou záležitostí. Pokud máte navíc tvrdou vodu a hůř se vám odstraňuje vodní kámen, začněte tím, že nanesete na poškozená místa čisticí prostředek. Nechejte jej působit. Také do záchodové mísy nalijte dezinfekční prostředek a dejte dovnitř štětku.

Během působení prostředků na odolnější špínu dělejte další věci. Můžete si dát prát prádlo, nebo uklízejte další části koupelny.


Zbavte se prachu
Odstraňte pavučiny a prach. Poličky vytřete a očistěte i uložené předměty. Pokud máte úložné skříňky, věnujte pozornost i jim. Předměty vyndejte, skříňky vytřete a věci naskládejte zpět.

Vyleštěte zrcadlo.

Máte-li sundavací sprchový závěs, dejte jej vyprat. Stejně tak i koupelnové předložky.

Sprcha a vana
Vydrhněte sprchu i vanu. Skvěle se vám osvědčí čisticí prostředky ve spreji, proniknou všude. Nechte je působit, omyjte i kohoutky a sprchovou hlavici. Na stěny sprchy nebo na kachličky v koupelně používejte stěrku, zbavíte se tak nevzhledných skvrn po kapkách vody.

K úklidu umyvadla ani vany nikdy nepoužívejte drátěnku. Pečlivě vybírejte čisticí prostředky, abyste si tyto povrchy zbytečně nepoškrábali.

Ošetřené povrchy vždy opláchněte čistou vodou, ať se zbavíte zbytků saponátu.

Pryč s plísní
Plíseň nemá v koupelně co dělat, zkontrolujte stěny a kouty a použijte na ni savo nebo jiné bělidlo. Zajistěte dostatečné odvětrávání, a to nejen při úklidu, ale po každém použití koupelny. Zbavíte se tak přebytečné vlhkosti a vyvarujete se právě boji s plísní.

Toaleta
Čistidlo v toaletě zatím pěkně působí a to i na štětku, kterou jste tam nechali, dezinfikuje i ji. Na omytí toalety používejte běžné úklidové prostředky, ale vždy mějte speciální hadřík, kterým myjete jen ji. Nepoužívejte ho na jiné části koupelny. Zabráníte tak šíření bakterií.

Toaletu umyjte pořádně i zvenku.

Podlaha
Úklid zakončete vytřením podlahy. Měňte vodu, když se zašpiní. Určitě chcete mít čistou koupelnu, nikoli roztírat a přesouvat špínu po místnosti.

Udržujte čistotu
Pokud budete dodržovat po každém použití koupelny základní pravidla údržby, usnadníte si tak další větší úklid.  • Po každém použití opláchněte a otřete sprchu (vanu), nedojde k usazování zbytků mýdla a stěny budou bez skvrn.


  • Nenechávejte v koupelně nepořádek – oblečení patří do koše, ručník a župan na věšák. Hrnky a skleničky v koupelně nemají co dělat.


  • Smývejte zbytky zubní pasty z umyvadla, po zaschnutí se jí hůř zbavuje a umyvadlo vypadá mnohem špinavěji.


  • Kam se nedostane hadr, použijte kartáč nebo vatové tyčinky.


  • Čtěte pečlivě etikety čisticích prostředků, abyste si byli jistí, že je lze kombinovat s jinými. Některé prostředky na sebe reagují a mohou způsobit vznik jedovatých výparů.


  • Čisticí prostředky uchovávejte na bezpečných místech.


  • Větrejte.Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Úklid koupelny, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Úklid koupelny.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: Úklid, koupelny.

Kde najít informace×